Trei persoane au fost rănite după ce un microbuz s-a ciocnit cu un autoturism, la Constanţa

Trei persoane au fost rănite după ce un microbuz de transport călători a intrat în coliziune cu un autoturism, fiind apoi proiectat într-un copac de pe marginea şoselei, accident rutier petrecut miercuri, pe DN 39E, între Cumpăna şi Constanţa, a informat Inspectoratul de Poliţie Judeţean (IPJ).
Alina Costache
15 mai 2019, 14:11
Trei persoane au fost rănite după ce un microbuz s-a ciocnit cu un autoturism, la Constanţa

Potrivit sursei citate, şoferul microbuzului nu s-a asigurat la schimbarea benzii de mers şi a acroşat un autoturism al cărui şofer se angajase într-o depăşire regulamentară. În microbuz nu se aflau pasageri, autovehiculul retrăgându-se la garaj.

„În data de 15.05.2019, ora 11:20, un bărbat de 40 ani a condus un microbuz pe DN39E, dinspre Cumpăna către Constanţa, şi când a ajuns în zona Km 1+30m nu s-a asigurat la schimbarea direcţiei de mers şi a acroşat un autoturism, condus de un bărbat de 41 ani care se angajase regulamentar în depăşirea microbuzului. Vehiculele au părăsit partea carosabilă, microbuzul fiind proiectat într-un copac de pe partea stângă a sensului de mers”, a transmis IPJ Constanţa.

În urma accidentului rutier a rezultat vătămarea corporală uşoară a şoferului microbuzului şi a două pasagere care se aflau pe locurile din spate ale autoturismului, victimelor fiindu-le acordate primele îngrijiri medicale de către un echipaj SMURD.

DailyBusiness
Democrații cer demiterea lui Trump invocând pentru prima dată Secțiunea 4 a celui de-al 25-lea amendament
Spynews
Cosmin Zuleam, criminalul lui Adrian Kreiner, este adus azi în România din Inonezia. A fost condamnat la 30 de ani de închisoare
Fanatik.ro
Naomi Osaka, criticată dur pentru intrarea spectaculoasă de la Australian Open. Cine o atacă pentru apariție
Capital.ro
S-a stins un actor legendar. Toată lumea îl plânge. E doliu în lumea filmelor: A fost întotdeauna un adevărat maestru
Playtech.ro
Când se încălzeşte vremea în Bucureşti: prognoza meteo până la final de ianuarie, conform Accuweather
Adevarul
O brutărie din Moscova este în pragul falimentului după ce Putin i-a făcut reclamă. Ce il nemulțumește pe patronul afacerii
wowbiz.ro
Cătălin Crișan a ajuns de nerecunoscut, la doi ani după problemele de sănătate! Imaginile care i-au șocat pe fanii artistului: „Eu nu cred că e…”
Economica.net
Un nou model Dacia. Va fi electric şi nu e Spring
kanald.ro
Minorii care i-au luat viața adolescentului de 15 ani din Timiș ar fi sacrificat o găină pentru a acoperi urmele agresiunii. Unul dintre suspecți a fost filmat în timp ce se plimba cu trotineta victimei
iamsport.ro
Tranzacție uriașă: un colos cu active de 116 miliarde de euro vrea să cumpere fosta firmă a membrului Generației de Aur!
MediaFlux
De câți bani are nevoie o familie pentru a trăi decent în România. Calculele Ministrului Muncii
stirilekanald.ro
El este tânărul care se zbate între viață și moarte după ce mașina i-a fost spulberată de tren, în Chiajna. Ghițan are doar 30 de ani și este tatăl a doi copii
Fotbal de Crăciun în Premier League: City poate urca pe 1 după etapa de Boxing Day