Trucul de frumusețe pe care Andreea Esca l-a învățat de la bunica ei: „Îmi spunea tot timpul asta”

Andreea Esca este una dintre cele mai apreciate vedete, atât pentru meseria ei de jurnalist, cât pentru familia frumoasă pe care o are. Este o persoană deschisă și nu s-a ferit niciodată să împărtășească cu fanii multe momente din viața ei.
Alina Costache
27 aug. 2024, 11:38
Trucul de frumusețe pe care Andreea Esca l-a învățat de la bunica ei:
Andreea Esca arată foarte bine la cei 51 de ani

Andreea Esca arată foarte bine la cei 51 de ani, iar asta datorită genei bune pe care o are, dar și îngrijirii personale. Are mare grijă de imaginea sa, însă nu exagerează, până acum nu și-a făcut nicio intervenție estetică și nici nu are de gând.

Citește și: Andreea Berecleanu, reacție după ce Andreea Esca a spus că nu are umor. Mesajul postat de vedetă: „Unii m-au întrebat dacă ne-am certat cumva”

Andreea Esca nu s-a pensat niciodată

Prezentatoarea TV a crescut într-o familie frumoasă, iar la bunica ei a ținut foarte mult. Recent, a dezvăluit că a ținut cont de sfaturile ei legate de frumusețe, iar azi este „la modă” datorită ei.

Andreea Esca e invidiată pentru felul în care arată, iar acest lucru se datorează și faptului că niciodată nu a intervenit asupra trăsăturilor lăsate de natură. Prezentatoarea nu vrea să audă de operații estetice și susține că niciodată nu și-a pensat sprâncenele.

Când eram adolescentă, îmi spunea tot timpul să nu mă pensez, pentru că o să mi se strice forma și textura firului”, a a dezvăluit știrista. Iar acum, când se pune tot mai mult accent pe naturalețe, Andreea e mândră că „în sfârșit, sunt la modă”.

Ce face Andreea Esca în timpul liber

Pe lângă cariera pe care o are în televiziune, vedeta are și alte ocupații în timpul liber. Jurnalista este fondatoarea revistei „A list Magazine”, lansată încă din 2016. Mai mult, aceasta este și inițiatoarea târgului de shopping „Half is free”, organizat în mai multe orașe din România, unde doritorii pot achiziționa produse de la branduri cunoscute la prețuri reduse. În mare parte, când nu e pe micile ecrane, Andreea se ocupă de diverse proiecte legate de revista pe care o deține, dar și de lanțul de haine pe care îl comercializează alături de soțul ei.

Se pare că marketingul este un alt punct forte al vedetei. Alături de soțul ei, Alexandru Eram, prezentatoarea TV derulează mai multe afaceri. Recent, cei doi au fost surprinși de paparazzi Cancan la malul mării.

Ajunși la Mamaia Nord, Andreea și soțul ei nu s-au întins la plajă, cum mulți s-ar fi așteptat, ci s-au apucat de vândut hainele pe care le comercializează. Cuplul a avut și succes la vânzări, în primele 30 de minute, produsele fiind vândute ca pâinea caldă, în ciuda prețurilor destul de crescute.

DailyBusiness
EL PAÍS SUA: Un e-mail al Pentagonului indică posibilitatea suspendării Spaniei din NATO
Spynews
"Regele TikTok-ului", dezbrăcat în plină stradă! Alin Borcan a purtat doar o pereche de bikini
Fanatik.ro
„Trăia dintr-un salariu de mizerie!”. Nadia Comăneci, „forțată” de regimul comunist să fugă în America înainte de Revoluție
Capital.ro
Atenție pentru proprietarii de apartamente! Reguli la întreținere 2026. Românii care stau la bloc trebuie să verifice
Playtech.ro
Cum verifici dacă ai bani nerevendicați de la stat. Sumele pe care mulți români uită să le ceară
Adevarul
Pensie record: o femeie care a lucrat 61 de ani primește 9.700 euro pe lună
wowbiz.ro
Apar detalii neașteptate în crima din Bihor. Avocatul familiei fetei ucise vorbește despre posibila implicare a altor persoane: „Nu o să spun cu nume și prenume”
Economica.net
Un nou model Dacia. Va fi electric şi nu e Spring
kanald.ro
S-a stins din viață Marin Andrei, fostul portar care a scris istorie pentru Steaua, Dinamo și Rapid!
iamsport.ro
Antrenorul-teroare din Superliga. Golgheterul l-a sunat pe patron: ”Mi-e frică. Decât să scap singur cu portarul, mai bine nu mai joc”
MediaFlux
ANAF extinde controalele. Fiscul verifică toate tranzacțiile unei categorii de români
stirilekanald.ro
Moscova, sub asediul dronelor, cu câteva zile înainte de mega-parada lui Putin. O clădire de lux, lovită în plin
PSG – Bayern și Atletico – Arsenal se joacă azi și mâine. Cote 1×2, antepost și ponturi