Tudor Chirilă, reacţie-şoc despre lipsa unei dezbateri între Viorica Dăncilă şi Klaus Iohannis

Tudor Chirilă a postat un mesaj dur pe Facebook după refuzul lui Klaus Iohannis şi al Vioricăi Dăncilă de a participa la o dezbatere pe teme de interes pentru cei de la care așteaptă voturi pe 24 noiembrie.
Filip Stan
12 nov. 2019, 17:20
Tudor Chirilă, reacţie-şoc despre lipsa unei dezbateri între Viorica Dăncilă şi Klaus Iohannis

„Situaţia precară a învăţământului românesc se reflectă şi în faptul că doi foşti profesori refuză o dezbatere electorală. Este remarca excelentă a unui prieten. Cei care sunt tentaţi să-i atribuie refuzul doar lui Klaus Iohannis să nu uite că Viorica Dăncilă, care se bate acum cu pumnii în pieptul de orator, a refuzat invitaţia la dezbaterea din turul I, organizată de Europa FM. La capitolul retorică avem doi repetenţi”, a scris Tudor Chirilă.

Dăncilă, către Iohannis: „Îl aştept pe preşedinte să găsească înţelepciunea, tăria şi curajul de a accepta invitaţia mea la dezbatere”

Klaus Iohannis şi Viorica Dăncilă nu au acceptat să participe la dezbateri electorale înaintea primului tur de scrutin al alegerilor prezidențiale și, din declarațiile de până acum, rezultă că nu va fi o confruntare într-o dezbatere înaintea celui de-al doilea tur.

Iohannis explică de ce refuză dezbaterea cu Dăncilă: „Acum mimează democraţia, după ce i-a umilit pe români”

Viorica Dăncilă a cerut o dezbatere cu Klaus Iohannis, refuzată de actualul preşedinte al României.

DailyBusiness
Poliția Locală București îi avertizează pe șoferi: Nu mai dați bani parcagiilor de ocazie
Spynews
Andreea Popescu a confirmat că a plecat din penthouse-ul lui Rareș Cojoc! Unde locuiește după divorț
Fanatik.ro
Gigi Becali, furios pe Mircea Lucescu după înfrângerea României: “Bagă-l pe Baiaram! Patru schimbări trebuiau făcute la pauză cu turcii ăștia de 2 lei!”
Capital.ro
Se schimbă ora în România. În ce zi se dau ceasurile înainte cu o oră. Are efecte ascunse asupra organismului
Playtech.ro
Doar 13 țări din lume mai au aer curat şi trei dintre ele se află în Europa. Cum stă România la acest capitol
Adevarul
Ordonanța invizibilă de combatere a creșterii prețurilor la carburanți: „Scade riscul penuriei, dar efectele sunt inexistente”
wowbiz.ro
Codruța Filip, „săgeată” pentru Valentin Sanfira? Mesajul cu subînțeles postat de artistă după ce a confirmat divorțul: „Nimeni nu joacă mai bine rolul de victimă”
Economica.net
Un nou model Dacia. Va fi electric şi nu e Spring
kanald.ro
O familie și-a găsit sfârșitul după ce a mâncat același mic-dejun. Cum s-a petrecut tragedia
iamsport.ro
Legenda Stelei acuză că un coleg al său a fost ”lucrat” pentru a i se face loc lui Gică Hagi: ”Întrebați-l pe Iordănescu!”
MediaFlux
Iranul pregătește bomba nucleară. Răsturnare de situație în războiul din Orientul Mijlociu
stirilekanald.ro
NEWS ALERT: Farmaciștii...Vezi mai mult
Va reuși CFR Cluj a patra victorie consecutivă în Superliga? Cum arată cotele pentru FCSB vs CFR Cluj