TURNU MĂGURELE-UNIVERSITATEA CRAIOVA 1-4 în Cupa României. REZULTATE şi programul complet al optimilor

TURNU MĂGURELE-UNIVERSITATEA CRAIOVA 1-4 în CUPA ROMANIEI.

30 oct. 2018, 10:14
TURNU MĂGURELE-UNIVERSITATEA CRAIOVA 1-4 în Cupa României. REZULTATE  şi programul complet al optimilor

CSU Craiova, deţinătoarea trofeului, a învins, marţi, în deplasare, cu scorul 4-1 (0-1), formaţia Turris-Oltul Turnu Măgurele, în optimile de finală ale Cupei României,

Fotescu ’33 a deschis scorul pentru gazde, iar Donkor ’49, Bancu ’51 şi Burlacu ’79, Cicâldău ’88 au marcat pentru oaspeţi.

Tot marţi, FC Viitorul s-a calificat în sferturile de finală ale Cupei României, învingând în deplasare Poli Iaşi după executarea loviturilor de departajare. La finalul celor 90 de minute de joc scorul a fost 2-2 (2-0), care s-a păstrat şi după prelungiri. FC Viitorul a condus cu 2-0, dar golul de 2-2 l-a primit când avea un jucător în plus pe teren, Andrei Cristea fiind eliminat.

Programul celor opt meciuri şi televizările:

Marţi

AFC Hermannstadt – FC Voluntari 3-0

Nkololo ’38, Petrescu ’51 (p) şi Kuka ’90+1 au marcat golurile partidei disputate la Târgu Mureş.

Turris-Oltul Turnu Măgurele – CSU Craiova, 1-4.

CSM Politehnica Iaşi – FC Viitorul, 5-3 după loviturile de departajare.

Miercuri

CS Mioveni – Sepsi OSK Sf. Gheorghe, ora 16.30 (Digi Sport 1, Telekom Sport 1, Look Sport);

FC Universitatea Cluj – AFC Astra, ora 19.00 (Digi Sport 1, Telekom Sport 1, Look Sport);

Gaz Metan Mediaş – CFR 1907 Cluj, ora 21.45 (Digi Sport 1, Telekom Sport 1, Look Plus);

Joi

AFK Csikszereda – Dinamo, ora 19.00 (Digi Sport 1, Telekom Sport 1, Look Plus);

Dunărea Călăraşi – FCSB, ora 21.45 (Digi Sport 1, Telekom Sport 1, Look Plus).

În caz de egalitate după 90 de minute de joc, se procedează la prelungiri şi, după caz, la executarea loviturilor de departajare.