Tzancă Uraganu, enervat până la culme de colindători: „V-am rugat de atâtea ori să nu mai veniți”

Tzancă Uraganu a fost foarte deranjat de colindători, care l-au trezit de mai multe ori din somn, motiv pentru care manelistul a ales să le transmită un mesaj prin intermediul platformei sociale TikTok. Cântărețul a spus că nu le va da niciun ban celor ce îl deranjează.
Alina Costache
21 dec. 2024, 21:01
Tzancă Uraganu, enervat până la culme de colindători: „V-am rugat de atâtea ori să nu mai veniți”

Cunoscutul manelist Tzancă Uraganu a izbucnit la adresa colindătorilor care îl deranjează, într-un videoclip postat pe platforma socială TikTok. Tinerii l-au scos, pur și simplu, din minți pe cântăreț, care nu s-a mai putut abține și a simțit nevoia să le atragă atenția tuturor celor ce îi calcă pragul în aceste zile.

Tzancă Uraganu, enervat până la culme de colindători

Colindătorii au început să ia la pas casele și scările de bloc pentru a le binecuvânta cu tradiționalele cântece. Mulți dintre ei, pentru a face mai mulți bani, se duc la diverse persoane publice, însă acestea nu sunt întotdeauna încântate de vizită.

Citește și : S-a aflat sexul bebelușului lui Jador. Manelistul și Oana Ciocan vor deveni părinți peste câteva luni

Este și cazul lui Tzancă Uraganu, vizitat de colindătorii din Ploiești, unde și locuiește, dar și din București. Cântărețul a fost total deranjat că nu a putut să doarmă din cauza colindătorilor, și a decis să se adreseze acestora prin intermediul rețelelor sociale.

Citește și : Daniela Iliescu a decis cum vrea să își aducă pe lume fetița: „Nu sunt contra și nici nu mă încăpățânez”

Am și eu o mare, mare rugăminte la toți colindătorii și v-aș ruga foarte frumos, în fiecare an am făcut video și nu cred că e cazul să fac 20 de ani. Nu mai veniți dimineața să colindați și să aduceți boxe și să bateți în cap, fie la București, fie la Ploiești. Copiii mei dorm la ora aceea, și eu dorm. Știți că eu nu dorm noaptea niciodată și nu faceți altceva decât să ne deranjați. Nu vă dă nimeni bani că veniți să deranjați. V-am rugat de atâtea ori să nu mai veniți decât după ora 17:00. Dacă sunt acasă, vă cinstesc, stau cu voi, fac ce vreți voi. Dar nu mai veniți devreme că data viitoare o să vă vorbesc și prost”, a declarat Tzancă Uraganu, pe TikTok.

@tzzzancauraganuRog colindatorii sa numai vina inainte de ora 17 !!!♬ sunet original – tzzzanca uraganu 🏆

DailyBusiness
O nouă campanie de propagandă a Moscovei în România: „Rusia nu este dușmanul meu”. Mesajul a ajuns și în alte țări europene
Spynews
Hidrologii anunță prăpăd în mai multe zone din România! A fost emis cod portocaliu de inundații. Unde vor lovi puhoaiele
Bzi.ro
Cum arată casa de vacanță a Andreei Esca, din Franța: E aproape de Nisa și are piscină exterioară! – GALERIE FOTO
Fanatik.ro
Cum poți să vezi, totuși, la TV meciul Aberdeen – FCSB. Acesta este postul de televiziune străin care transmite partida
Capital.ro
Călin Georgescu revine. Funcția publică pe care o poate obține. Are cale liberă
Playtech.ro
Prioritate pe un drum național din România conform Codului Rutier. Regulile de circulație în intersecție nedirijată
Adevarul
„Trăim deja cel mai sumbru scenariu”. Predicția unui expert de la Cambridge despre întâlnirea Putin - Zelenski
wowbiz.ro
El este băiatul care s-a aruncat alături de iubita lui în fața TIR-ului, pe A1! Cătălin plecase de acasă pentru a-i duce un cadou Giorgianei
Evz.ro
Mama lui Cătălin, tânărul mort în tragedia de pe A1, detalii noi despre relația copiilor
Prosport.ro
FOTO. Controversata Marina, renumită pentru imaginile ei cel puțin îndrăznețe, a fost prinsă! A primit pedeapsă de 4 ani
kanald.ro
Vlad Pascu a fost condamnat definitiv la 10 ani de închisoare în dosarul 2 Mai
Cancan.ro
BREAKING! Ioan Mateescu S-A SINUCIS. Ce i-a spus soției înainte cu puțin timp să își ia viața e tulburător
iamsport.ro
Bombă! Dan Șucu, afaceri la suprapreț prin programul PNRR. Patronul Rapidului a încasat o sumă uriașă
MediaFlux
Începe sau nu școala? Ministrul Educației, întrebat dacă elevii vor începe cursurile la timp: Foarte greu să vă spun
stirilekanald.ro
VIDEO Mesajul de adio postat de tânărul spulberat de camion, pe A1, împreună cu iubita sa: „La ora 5 eu o să mor” Mama acestuia nu își revine din șoc: "Vai de sufletul lui"
Conjunctivita: Simptome, tratament și cum previi reapariția