UCRAINA – IRLANDA DE NORD 0-2 în Grupa C de la EURO 2016

UCRAINA - IRLANDA DE NORD 0-2. Ucraina a pierdut surprinzător meciul împotriva Irlandei de Nord, scor 0-2, disputat, joi, în Grupa C de la Euro 2016.

16 iun. 2016, 17:53

UCRAINA – IRLANDA DE NORD 0-2. Primul  gol al meciului a venit în minutul 49. McAuley a fost cel care a punctat pentru fosta adversară a României. McGinn a punctat și el în minutul 90+6 și a adus primele puncte pentru echipa sa. În repriza a doua partida a fost prelungită pentru câteva momente din cauza grindinei.

UCRAINA – IRLANDA DE NORD 0-2 (0-0)

McAuley 49, McGinn 90+6

Ucraina: Pyatov – Fedetskiy, Khacheridi, Rakitskiy, Schevchuk – Sydorchuk (Garmash 73), Stepanenko – Yarmolenko, Kovalenko, Konoplyanka – Seleznyov (Zozulya 69).

Irlanda de Nord: McGovern – Hughes, Cathcart, McAuley, J. Evans – S. Davis – Ward (McGinn 69), C. Evans, Norwood, Dallas – Washington (Magennis 81).