Ultima șansă la supermarketul care se închide! Toate produsele sunt puse la vânzare la jumătate de preț

Un supermarket urmează să se închidă, iar toate produsele sunt puse la vânzare cu 50% reducere, excepție făcând alcoolul.
Alina Costache
15 ian. 2025, 17:57
Ultima șansă la supermarketul care se închide! Toate produsele sunt puse la vânzare la jumătate de preț

Un supermarket urmează să se închidă, iar toate produsele sunt puse la vânzare cu 50% reducere, excepție făcând alcoolul, așa că oamenii nu au stat pe gânduri și au dat iama în magazinul din Hoek, notează Omroep Zeeland.

„Ne uităm la oferte, pentru că, în zilele noastre, totul este scump. Mâncarea devine extrem de scumpă. Am văzut că totul este la jumătate de preț, așa că am venit împreună aici”, a spus o femeie aflată la cumpărături cu o prietenă.

Citește și: Lanțul de supermarketuri care vrea să pună stăpânire pe România în 2025. Zeci de magazine vor fi inaugurate în zonele cele mai intens circulate

50% reducere la toate produsele dintr-un supermarket. Ce spun clienții

Potrivit reprezentanților, supermarketul nu se va închide de tot, ci va fi reprofilat, așa că trebuie golit. Clienții au profitat de ofertele de 50% și au mers în magazin pentru a-și cumpăra produsele de care au nevoie în casă. Majoritatea oamenilor care calcă pragul supermarketului sunt vârstnici. O clientă s-a oprit în fața raftului cu băuturi răcoritoare la doză, spunând că „Nu știu cât costă, dar nepoților mei le plac mult. O să întreb. Dacă e prea scump, nu o iau”
În același timp, femeia și-a exprimat îngrijorarea cu privire la supermarketul care urmează să fie deschis. „Suntem obișnuite să plătim cu bani cash la casă. În curând poate va trebui să scanăm totul singure. Am 74 de ani, o să trebuiască să mă obișnuiesc cu asta. Nu știu dacă voi reuși. Nu știu cum funcționează”.

O altă clientă a fost surprinsă de jurnaliști în timp ce vorbea la telefon cu membrii familiei, pentru a-i întreba ce să cumpere.

„Am văzut oferta pe Instagram și m-am gândit să trec pe aici. Cine nu riscă, nu câștigă. Deja s-a vândut destul de mult, dar e bine dacă mai poți prinde ceva avantajos. Mă uit la ce mai e și iau ce-mi trebuie”, a spus clienta supermarketului din Hoek.

Citește și: Inaugurarea unui nou supermarket „La Cocoş” pe 24 ianuarie. Angajaţii sunt plătiţi cu 7.100 de lei pe lună, tichete de masă de 840 de lei, plus prime de Sărbători, zile de naştere sau Ziua Copilului

DailyBusiness
EL PAÍS SUA: Un e-mail al Pentagonului indică posibilitatea suspendării Spaniei din NATO
Spynews
Iubita lui Andrei Ștefănescu a împlinit 37 de ani! Ștefania Ducă a sărbătorit alături de prezentator și de fiul acestuia
Fanatik.ro
Probleme cu banii: Dan Șucu și Daniel Pancu nu se înțeleg! Salariul uriaș cerut de antrenor la Rapid și 4 transferuri dorite expres
Capital.ro
Elena Udrea primește o lovitură grea de la ANAF. Fiscul îi vinde terenurile. Cât costă proprietățile sechestrate
Playtech.ro
Ce salariu are un curier în 2026. Venitul poate fi unul consistent, cine câștigă cel mai bine: „Dublezi suma”
Adevarul
Cine este Max Korzh, rapperul din Belarus care umple Arena Națională. Fanii săi s-au luat la bătaie în Centrul Vechi
wowbiz.ro
S-a aflat abia acum! Cine a venit la înmormântarea Alisiei, tânăra ucisă fără milă în Bihor! Tatăl vitreg al fetei în vârstă de 18 ani a spus totul: „Nu i-am interzis să vorbească cu el”
Economica.net
Un nou model Dacia. Va fi electric şi nu e Spring
kanald.ro
Aurelia, o arhitectă de 30 de ani din Timișoara, a fost găsită moartă în râul Bega. Telefonul fetei, abandonat pe malul apei
iamsport.ro
Florin Prunea a spus ce jucător nu mai are loc la Dinamo: ”Trebuie să plece”
MediaFlux
Ministerul Muncii, anunț privind modificările la vechimea în muncă de la 1 septembrie 2026
stirilekanald.ro
Moscova, sub asediul dronelor, cu câteva zile înainte de mega-parada lui Putin. O clădire de lux, lovită în plin
PSG – Bayern și Atletico – Arsenal se joacă azi și mâine. Cote 1×2, antepost și ponturi