Doi poliţişti, bătuţi de un elev de 15 ani drogat. Au mai chemat 3 oameni pentru a-l imobiliza VIDEO

Scandal mare la un liceu din Baia Mare. Polițiștii au avut nevoie de întăriri pentru a imobiliza un elev, despre care se spune că ar fi consumat droguri.
Iulian Tudor
06 iun. 2019, 05:48
Doi poliţişti, bătuţi de un elev de 15 ani drogat. Au mai chemat 3 oameni pentru a-l imobiliza VIDEO

Din primele informații reiese că poliția ar fi fost sesizată despre un incident și un echipaj s-a prezentat la fața locului, scrie evz.ro. Acolo, agenții ar fi încercat să discute cu un elev de aproximativ 15-16 ani.

 

Se pare că aceștia nu au reușit și au cerut ajutor. Pentru a-l imobiliza pe puștan a fost nevoie de 3 polițiști (doi bărbați și o femeie). Pe imaginile video se vede clar cum puștiul chiar lovește polițiștii.

Într-un final cinci polițiști l-au „condus” pe adolescent în duba poliției.

Polițiștii au fost înjurați, scuipați și chiar agresați de elevul recalcitrant. Hainele acestora au fost rupte, pantalonii la fel. Un martor al incidentului a spus că polițiștii au cerut sprjin doar pentru a-l transporta la unitatea de poliție și nu pentru a-l imobiliza. În urma refuzului de a fi condus la sediul poliției dar și comportamentului agresiv s-a procedat la imobilizarea adolescentului.

Citeşte şi Momentul în care doi hoţi intră într-un apartament din Baia Mare. După 10 secunde, au dat bir cu fugiţii

DailyBusiness
EL PAÍS SUA: Un e-mail al Pentagonului indică posibilitatea suspendării Spaniei din NATO
Spynews
Vremea se va schimba radical în România! Europa, lovită de un val neobișnuit de aer rece
Fanatik.ro
Cea mai frumoasă fotbalistă face furori cu ipostazele în care se pozează. Cum îi înnebunește pe bărbați
Capital.ro
Reguli la bloc 2026. Este obligatoriu pentru românii care locuiesc la ultimul etaj. Amenzile pot ajunge până la 10.000 de lei
Playtech.ro
Cât câștigă un farmacist la Farmacia Tei în 2026. Rețeaua se extinde și caută personal
Adevarul
O asistentă medicală a murit după ce s-a operat de un furuncul. Familia suspectează că decesul s-a produs din cauza infecțiilor nosocomiale din spital
wowbiz.ro
Apar detalii neașteptate în crima din Bihor. Avocatul familiei fetei ucise vorbește despre posibila implicare a altor persoane: „Nu o să spun cu nume și prenume”
Economica.net
Un nou model Dacia. Va fi electric şi nu e Spring
kanald.ro
Cum ar fi supraviețuit micuțul Alexandru în pădure timp de două zile! Un fost vânător a venit cu explicații
iamsport.ro
Peste Anghel Iordănescu, Mircea Lucescu și Emeric Ienei! Medicul Generației de Aur a numit cel mai bun selecționer al României!: ”L-aș pune în vârful piramidei”
MediaFlux
Biblia și ”Planul Divin”, secretele lui Donald Trump. Nouă ore de rugăciuni pentru strategia militară a SUA
stirilekanald.ro
Moscova, sub asediul dronelor, cu câteva zile înainte de mega-parada lui Putin. O clădire de lux, lovită în plin
PSG – Bayern și Atletico – Arsenal se joacă azi și mâine. Cote 1×2, antepost și ponturi