Un agent de pază nu lasă un copil bolnav să intre în curtea spitalului din Târgu-Jiu. Explicaţia este aberantă

Un copil bolnav a fost umilit de paznicul spitalului. S-a întâmplat la Târgu Jiu, unde portarul de la Spitalul Judeţean a refuzat să lase doi părinţi îşi ducă băiatul la urgenţă, pentru că nu aveau la ei buletinele. Imaginile cu oamenii ţinuţi la barieră au făcut înconjurul internetului.
Iulian Tudor
22 iun. 2016, 07:17
Un agent de pază nu lasă un copil bolnav să intre în curtea spitalului din Târgu-Jiu. Explicaţia este aberantă

In imagini se vede cum agentul de paza refuza accesul parintilor, impreuna cu copilul, in incinta Spitalului Judetean din Targu-Jiu. Explicatia paznicului este cel putin aberanta. Pentru ca tatal micutului nu avea actele de identitate la el, nu i s-a dat voie sa ajunga la pediatrie.

Nu se stie cat de grava era starea de sanatate a copilului, dar cert este ca parintii venisera la spital pentru probleme medicale, potrivit România TV.

In inregistrare, tatal, care a surprins momentul cu telefonul mobil, vorbeste despre o presupusa spaga de 20 de lei pentru accesul in curtea spitalului.

Conducerea Spitalului de Urgenta din Targu-Jiu face o ancheta, iar patronii firmei de paza vor trebui sa dea o explicatie pentru aceasta situatie.

CITESTE SI: Un copil a aşteptat trei ore ca ambulanţa să-l transporte de la un spital la altul

DailyBusiness
Mihai Daniel Dragu, expert in drone, vine cu o ipoteză șocantă. Drona care a explodat în portul Constanța a fost permanent în controlul ucrainenilor
Spynews
Fostă concurentă de la Mireasa, mamă pentru a doua oară. Ce nume a ales pentru fiica ei
Fanatik.ro
A semnat pe doi ani cu FCSB! Vine direct la reunire. Exclusiv
Capital.ro
Programul „Viața la țară” devine lege: sprijin pentru gospodării și turism rural
Playtech.ro
Produsele pe care românii le aruncă cel mai des la gunoi. Câți bani pierdem în fiecare lună
Adevarul
De ce războiul din Iran înseamnă pentru SUA o înfrângere mai severă decât în Vietnam. Explicațiile unui expert
wowbiz.ro
A murit Lucian Isar, cunoscut și ca Lucică Diamanta! Bărbatul s-a stins la doar 44 de ani din cauza unei boli autoimune
Economica.net
Un nou model Dacia. Va fi electric şi nu e Spring
kanald.ro
Un bărbat de 69 de ani și-a pierdut viața după ce a mâncat o bucată de brânză. Soția i-o oferise cadou de Ziua Îndrăgostiților
iamsport.ro
”Am fost pur și simplu un idiot!”. Legenda României regretă decizia luată în privința naționalei: ”Eram foarte impulsiv, foarte orgolios, am greșit”
MediaFlux
Lista completă a miniștrilor din Guvernul Veștea. Care sunt surprizele înainte de depunerea listei în Parlament (Surse)
stirilekanald.ro
Sorin Grindeanu premier, în locul lui Veștea
Știi care sunt cele 7 aspecte care fac diferența atunci când alegi un salon de masaj în București?