Un autobuz plin cu muncitori, implicat într-un ACCIDENT RUTIER VIDEO

Panică pentru zeci de muncitori din Maramureş. Autobuzul cu care se întorceau de la serviciu s-a izbit violent de o autoutilatară, marţi dimineaţă.
Filip Stan
22 sept. 2015, 07:27
Un autobuz plin cu muncitori, implicat într-un ACCIDENT RUTIER VIDEO

Șoferul unei autoutilitare înmatriculate în județul Alba circula dinspre Satu Mare spre Baia Mare. La un moment dat, șoferul unui autobuz nu i-a acordat prioritate de trecere iar impactul violent nu a mai putut fi evitat. Autobuzul a fost proiectat pur și simplu de pe sosea, potrivit actualmm.ro.

În urma acestuia bărbat de la volanul autoutilitarei a rămas încarcerat. Două echipaje SMURD, echipajul pompierilor militari și echipajele poliției s-au deplasat la locul accidentului. Șoferul încarcerat a fost rapid scos de pompieri și a fost predat medicilor.

Din primele cercetări conducătorul autobuzului care transporta muncitori de la o firmă din zonă a intrat în bulevardul Independenței fără a acorda prioritate de trecere autoutilitarei care circula regulamentar dinspre Satu Mare. În urma accidentului a rezultat vătămarea corporală a conducătorului autoutilitarei care a fost preluat de un echipaj SMURD. Cei doi șoferi au fost testați cu aparatul etilotest rezultatul fiind zero în ambele cazuri” a declarat Ionel Filip, Biroul Rutier Baia Mare.

Șoferul autobuzului și muncitorii pe care îi ducea spre casă după schimbul de noapte au fost examinați de medici însă nu a fost nevoie de transportul lor la spital.

Echipajul SMURD a fost solicitat pentru un accident cu victime multiple și o victimă încarcerată. La fața locului implicat în accidente erau un autobuz care transporta persoane și o autoutilitară. Șoferul autoutilitarei era încarcerat cu membrele inferioare, a fost descarcerat. Stabil hemodinamic și respirator, în afara oricărui pericol. Celelalte persoane au refuzat transportul la spital” a declarat dr. Vlad Bârle, SMURD Maramureș.

DailyBusiness
Românii aflaţi în telecabina blocată în Italia au fost evacuați și sunt într-o stare bună
Spynews
Escapada la munte l-a scos din sărite pe Liviu Vârciu! A ajuns în Poiana Brașov în 7 ore, iar acolo a primit o altă lovitură: ”Ne merităm soarta”
Fanatik.ro
Celebra campioană olimpică confirmă că nu mai are mult de trăit. E bolnavă de cancer, la doar 38 de ani. „Nu vă spun când mor, dar am alarma programată”
Capital.ro
Euro digital trebuie introdus în țările UE. Banca Franței anunță anul în care va apărea noul tip de monedă unică
Playtech.ro
Sfântul Ion sau Sfântul Ioan? Cum spunem corect, de fapt?
Adevarul
Venezuela, sub noua conducere: militari în stradă și presiune din SUA. Ce condiții impune Trump președintelui interimar
wowbiz.ro
Doliu uriaș! Autorul Michael Schumacher a murit la 75 de ani: „Tatăl meu era…”
Economica.net
"Anomalia" din magazinele LIDL. Ce produs e mai ieftin în Germania decât în România
kanald.ro
Un mare campion la kaiac-canoe a fost găsit fără suflare în propria locuință, la doar 34 de ani
iamsport.ro
Atac DEZLĂNȚUIT la adresa lui Angelescu și Șucu: 'O sărăcie și un tâmplar! Jambor nu există decât în mintea lor, Koljic e mai fragil decât gheața la mal, Rapid pute a minciună'
MediaFlux
Concediu plătit pentru burnout. Ce schimbă legea pentru angajații care se simt epuizați
stirilekanald.ro
Anunț foarte important pentru români!
Superliga 2025 – runda finală: FCSB vs Rapid și alte 2 meciuri de top în weekend