Un avion care a plecat de la Amsterdam a aterizat de urgență pentru că pasagerii nu au mai suportat mirosul celor 100 de porci din cală

Un avion a aterizat de urgență la jumătatea traseului pentru că pasagerii n-au mai suportat mirosul celor 100 de porci care „clătoreau” la cală.
Mircea Filipescu
16 dec. 2024, 20:26
Un avion care a plecat de la Amsterdam a aterizat de urgență pentru că pasagerii nu au mai suportat mirosul celor 100 de porci din cală
Un avion care a plecat de la Amsterdam a aterizat de urgență

Un avion care a plecat de la Amsterdam a aterizat de urgență. Un zbor KLM a întrerupt cursa înainte de a ajunge la destinație atunci când cabina s-a umplut cu mirosul provenit de la 100 de porci aflați în cală.

Avionul Boeing 787 a plecat vineri de la Amsterdam spre Mexico City, dar a deviat de la traseu și a aterizat în insulele Bermude, teritoriu britanic de peste mări din Oceanul Atlantic, după șase ore de zbor.

Citește și: Un petrolier al Rusiei a fost rupt în două de o furtună, în apropiere de Marea Neagră! ”A avut loc o deversare de produse petroliere”

Un purtător de cuvânt al Skyport, firma care administrează Aeroportul Internațional LF Wade din Bermuda, a declarat pentru Business Insider că deturnarea a fost cauzată de „mirosul distinctiv a 100 de porci care călătoreau în cală”, spunând că „duhoarea a determinat echipajul să devieze spre Bermuda pentru o pauză de aer curat”.

Cei 259 de pasageri și echipaj au fost procesați prin serviciul de imigrare și cazați la hoteluri locale, în timp ce porcii au fost îngrijiți de un veterinar local.

„Datorită colaborării excelente dintre KLM, Delta Air Lines și partenerii locali, atât vizitatorii noștri cu două picioare, cât și cei patru picioare sunt în siguranță și bine îngrijiți – chiar dacă aceasta nu a fost chiar vacanța de Crăciun pe care o plănuiseră”, a mai precizat purtătorul de cuvânt.

Citește și: Cum recrutează Rusia pentru război. Un șef de tren va fi trimis pe front după ce a pus la punct un ofițer. Cum s-a întâmplat totul

Skyport a postat un videoclip pe rețelele sociale care arată porcii în timp ce sunt încărcați  într-un alt avion.

Potrivit purtătorului de cuvânt și a datelor Flightradar24, avionul era programat să părăsească insulele Bermude la ora 21:40, dar a plecat cu trei ore mai repede și a aterizat în Mexic duminică, în jurul orei 21:00. Pasagerii, dar și porcii, au ajuns la destinație cu 26 de ore întârziere.

DailyBusiness
Poliția Locală București îi avertizează pe șoferi: Nu mai dați bani parcagiilor de ocazie
Spynews
Andreea Popescu a confirmat că a plecat din penthouse-ul lui Rareș Cojoc! Unde locuiește după divorț
Fanatik.ro
Noutăți de ultimă oră la FCSB despre accidentările lui Ngezana și Chiricheș! Cu cine joacă Mirel Rădoi la Botoșani 
Capital.ro
Reguli la bloc privind asociația de proprietari. Situația în care nu te poți delimita legal. Pierzi banii și timpul
Playtech.ro
Câţi bani primesc bucureştenii înapoi dacă nu au avut căldură şi apă caldă în iarna: Termoenergetica a început să deconteze facturile
Adevarul
Profilul șoferului de ridesharing. Cât câștigă, în realitate, un șofer în România
wowbiz.ro
Codruța Filip, în brațele lui Valentin Sanfira. Imaginile emoționante care au făcut înconjurul internetului. Cum au fost surprinși la Sala Palatului, înainte să anunțe divorțul
Economica.net
Un nou model Dacia. Va fi electric şi nu e Spring
kanald.ro
Alexandra, o tânără fotbalistă, a încetat din viață la doar 20 de ani: „Cât de mult ne va lipsi..”
iamsport.ro
Prunea și-a văzut fostul jucător în ipostaze intime cu alt bărbat și a rămas șocat: ”Era să cad sub masă! Nu am mai văzut așa ceva niciodată”
MediaFlux
PAPARAZZI Iulia Albu, la Spitalul SRI cu Mike! Cuplul proaspăt împăcat se tratează în secret FOTO EXCLUSIV
stirilekanald.ro
NEWS ALERT: Farmaciștii...Vezi mai mult
Va reuși CFR Cluj a patra victorie consecutivă în Superliga? Cum arată cotele pentru FCSB vs CFR Cluj