Un avion de linie s-a dezintegrat pe pistă, la aterizare. Printre pasageri se afla şi un ambasador FOTO

Un avion aparţinând companiei Biman Airlines s-a rupt efectiv la aterizarea pe Aeroportul Internaţional din Yangon, capitala statului Myanmar.
Ionela Marcu
08 mai 2019, 18:22
Un avion de linie s-a dezintegrat pe pistă, la aterizare. Printre pasageri se afla şi un ambasador FOTO

Avionul s-a dezintegrat în trei părţi, după cum reiese din imaginile postate pe reţelele de socializare. El efectua o cursă între Dhaka, capitala statului Bangladesh, şi Yangon. 30 de persoane au fost rănite, între acestea şi ambasadorul statului Bangladesh la Moscova.

Avionul a efectuat o aterizare forţată, după cum a confirmat un purtător de cuvânt al aeroportului. din Yangon, fără a da însă detalii. Cauza incidentului pare să fi fost o furtună foarte puternică 

În urma incidentului, aeroportul a fost închis, pentru a permite intervenţia echipelor medicale, toate celelalte zboruri fiind redirecţionate către capitala Naypyidaw.

DailyBusiness
Mihai Daniel Dragu, expert in drone, vine cu o ipoteză șocantă. Drona care a explodat în portul Constanța a fost permanent în controlul ucrainenilor
Spynews
Fostă concurentă de la Mireasa, mamă pentru a doua oară. Ce nume a ales pentru fiica ei
Fanatik.ro
Destinația de lux în care a ajuns Maria Iordănescu. Unde s-a relaxat, de fapt, fiica lui Anghel Iordănescu
Capital.ro
Regula care poate aduce bani în plus la pensie. Totul începe cu 100 de lei pe lună. Dan Sulică: Este aur curat
Playtech.ro
Românii care nu au acest document pentru locuință pot primi amenzi uriașe. Mulți află prea târziu
Adevarul
Pîslaru: 40% dintre români la vârsta activă nu lucrează - și cel mai greu abia urmează, când se pensionează decrețeii
wowbiz.ro
Ultimele imagini cu saxofonistul Memiș Selciuc în viață! Ce a apucat să spună înainte să se prăbușească: „Cine știe când…”
Economica.net
Un nou model Dacia. Va fi electric şi nu e Spring
kanald.ro
Carnagiu pe autostrada M1 din Ungaria. Opt persoane și-au pierdut viața după ce un șofer ar fi adormit la volan, iar un microbuz s-a lovit de un convoi
iamsport.ro
Nu Hagi, Balaci sau Dobrin! Liță Dumitru, fără echivoc: ”El a fost cel mai mare fotbalist pe care l-a avut România. Valoare mare de tot”
MediaFlux
O trotinetă electrică a explodat într-un bloc din Timișoara. 3 români au fost răniți și alți 43 au fost evacuați de urgență
stirilekanald.ro
VIDEO PNL a decis să nu susțină guvernul Tomac. Ilie Bolojan: „Nu are puterea să continue reformele necesare”
Cupa Mondială 2026 – program, favorite, noutăți