Copil în comă, după ce a căzut în piscina din curtea casei

Un băiat în vârstă de doi ani se află în comă de gradul IV, după ce a căzut în piscina din curtea casei, joi. Copilul a stat minute bune sub apă, dar a dat semne de viaţă după ce medicii l-au resuscitat. Copilul se afla în grija bunicii când s-a întâmplat tragedia, la Vaslui, părinţii băiatului fiind plecaţi la muncă la Bârlad. 
Iulian Tudor
27 iun. 2013, 11:01
Copil în comă, după ce a căzut în piscina din curtea casei

Părinţii copilului erau plecaţi la muncă la Bârlad, iar micuţul râmâsese în grija bunicii, informează România TV. Bătrâna l-a lăsat pe micuţ nesupravegheat.

Bunica şi-a descoperit nepotul în piscină după minute bune şi la scos afară cu ajutorul unei vecine. A sunat la ambulanţă, iar echipajul medical a trecut la resuscitarea copilului care a dat semne de viaţă, după ce medicii au constatat că se află în stop cardio-respirator.

Copilul este în stare gravă, este în comă de gradul patru, iar medicii au solicitat un elicopter SMURD pentru transportul copilului la o clinică din Iaşi, însă şansele de supravieţuire sunt minime.  

DailyBusiness
Un profesor a făcut, anul trecut, 1,5 milioane de lei din meditații! Câți bani au declarat la ANAF, în total, cei care pregătesc elevii în particular
Spynews
Ultimă oră! Accident grav în Capitală! O mașină s-a răsturnat în urma impactului puternic
Fanatik.ro
Ce se întâmplă cu averea generalului SRI Dumitru Dumbravă. Nici moartea nu l-a scăpat de DNA
Capital.ro
Accesul în subsolul blocului sau pe terasă. Proprietarii de apartamente trebuie să respecte regulile
Playtech.ro
De ce toate ceasurile din reclame arată ora 10:10? Explicaţia specialiştilor
Adevarul
Scandal fără precedent la Miss Universe: reprezentanta Mexicului, insultată de director. Mai multe concurente au părăsit sala
wowbiz.ro
BREAKING! Dani Mocanu, condamnat definitiv la 4 ani de închisoare cu executare pentru tentativă de omor
Economica.net
Atenție la ofertele de energie electrică pentru clienții casnici
kanald.ro
Noi detalii despre starea de sănătate a lui Horia Moculescu: Acesta este intubat și se află la ATI
iamsport.ro
Fără dubii! Radu Banciu a spus ce rezultat va înregistra Anca Alexandrescu la alegeri: ”Asta i-am transmis”
MediaFlux
O bancă poate lua bani din cont fără notificare. Condiții pentru această decizie
stirilekanald.ro
El este românul care a murit în Dublin, după ce a fost înjunghiat în inimă. Victor avea doar 23 de ani
substantial.ro
Primul complex cu jocuri de cazinou din Emiratele Arabe Unite va avea conexiune rutieră cu Dubai