Un bărbat condamnat la închisoare şi dat în urmărire generală, prins după ce a cerut aviz pentru pescuit de la Poliţia de Frontieră

Un bărbat de 67 de ani, condamnat la închisoare şi dat în urmărire generală deoarece a făcut pate dintr-un grup infracţional specializat în fraude imobiliare, a fost reţinut după ce a solicitat aviz pentru pescuit de la Poliţia de Frontieră Galaţi, el fiind predat Inspectoratului de Poliţiei Judeţean.
Filip Stan
21 mart. 2017, 12:45
Un bărbat condamnat la închisoare şi dat în urmărire generală, prins după ce a cerut aviz pentru pescuit de la Poliţia de Frontieră

Bărbatul, Mircea Z., în vârstă de 67 de ani, s-a prezentat zilele trecute la sediul Serviciului Teritorial al Poliţiei de Frontieră Galaţi pentru a solicita eliberarea unui aviz pentru pescuit în apele de frontieră, potrivit unui comunicat transmis marţi de STPF Galaţi.

În timpul „verificărilor specifice în vederea eliberării documentului în cauză”, poliţiştii de frontieră au constatat că pe numele bărbatului era emis un mandat de executare a unei pedepse privative de libertate. Astfel, bărbatul fusese condamnat, în luna noiembrie 2016, la 1 an, 9 luni şi 10 zile închisoare, deoarece a făcut parte dintr-un grup infracţional specializat în fraude imobiliare care acţiona pe raza municipiului Galaţi.

Ulterior, bărbatul a fost depistat de către un poliţist de de frontieră în zona de trecere a bac-ului din municipiul Galaţi, care după ce l-a legitimat l-a reţinut, solicitând şi sprijinul unei echipe operative.

Astfel, bărbatul în cauză a fost condus la sediul Serviciului Teritorial al Poliţiei de Frontieră Galaţi şi ulterior a fost predat Serviciului Investigaţii Criminale al Inspectoratului de Poliţie Judenea Galaţi în vederea luării măsurilor legale.

 

DailyBusiness
EL PAÍS SUA: Un e-mail al Pentagonului indică posibilitatea suspendării Spaniei din NATO
Spynews
A fost găsită moartă femeia dată dispărută după o operație estetică. Unde a fost abandonat trupul ei
Fanatik.ro
Gică Hagi insistă pentru Umit Akdag! Discuții secrete cu apropiații jucătorului cu dublă cetățenie: „Am vorbit”
Capital.ro
Oltcit s-ar putea întoarce pe piața auto din România. Ford Craiova face primul pas oficial pentru relansarea mărcii
Playtech.ro
Cum poți plăti aproape la jumătate pentru o vacanță în România. Perioadele și locurile unde prețurile scad semnificativ
Adevarul
Cum este văzută reforma AEP care presupune concedieri masive, noi legi pentru partide și reguli dure pentru publicitatea politică
wowbiz.ro
S-a aflat abia acum! Cine a venit la înmormântarea Alisiei, tânăra ucisă fără milă în Bihor! Tatăl vitreg al fetei în vârstă de 18 ani a spus totul: „Nu i-am interzis să vorbească cu el”
Economica.net
Un nou model Dacia. Va fi electric şi nu e Spring
kanald.ro
O mamă s-a aruncat de la etaj împreună cu trei dintre copiii săi! Cu ce probleme s-ar fi confruntat femeia
iamsport.ro
Șocant! Un fost jucător argentinian al Rapidului distruge România: 'Sunt toți țigani! O țară groaznică'
MediaFlux
PAPARAZZI Primele imagini cu Andreea Ibacka după ce a confirmat divorțul de Cabral! Ce face vedeta după despărțire FOTO și VIDEO
stirilekanald.ro
Moscova, sub asediul dronelor, cu câteva zile înainte de mega-parada lui Putin. O clădire de lux, lovită în plin
PSG – Bayern și Atletico – Arsenal se joacă azi și mâine. Cote 1×2, antepost și ponturi