Un bărbat din Timiş a fost strivit de autobuzul pe care încerca să-l repare. Un elicopter SMURD a intervenit

Un accident mortal a avut loc luni seara, într-o localitate din judeţul Timiş. Un bărbat a fost strivit de autobuzul pe care încerca să-l repare. La faţa locului a fost trimis un elicopter SMURD.
Filip Stan
10 oct. 2016, 16:29
Un bărbat din Timiş a fost strivit de autobuzul pe care încerca să-l repare. Un elicopter SMURD a intervenit

Incidentul s-a petrecut în localitatea Cheglevici din judeţul Timiş. Potrivit reprezentanţilor Inspectoratului pentru Situaţii de Urgenţă „Banat”, bărbatul încerca să repare un autobuz pe care îl ridicase cu ajutorul unui cric.

Însă, la un moment dat, cricul a cedat, iar bărbatul a fost strivit de autobuz. Medicii ajunşi la faţa locului nu au mai putut face nimic pentru a-l salva.

„Inspectoratul pentru Situaţii de Urgenţă ‘BANAT’ al judeţului Timiş a fost solicitat pentru a interveni în ajutorul unei persoane încarcerate sub un autobuz, în localitatea Cheglevici. La locul intervenţiei s-au deplasat o autospecială de lucru cu apă şi spumă şi modul de descarcerare, elicopterul SMURD, o ambulanţă SMURD, o ambulanţă SAJ, 1 ofiţer şi opt subofiţeri. Deşi victima a fost extrasă în cel mai scurt timp posibil, nu s-a mai putut face nimic pentru salvarea sa. Este vorba despre o persoană de sex masculin, care executa lucrări de reparaţie sub autobuz, în momentul în care a fost strivit sub greutatea acestuia”, transmite ISU „Banat”, potrivit Mediafax.

Citeşte şi TRAGEDIE în Bacău. Un muncitor a murit după ce a căzut de pe o schelă

 

DailyBusiness
Isărescu avertizează: Tensiunile din Orientul Mijlociu cresc riscurile pentru economia României
Spynews
Probleme în Misiunea Artemis II! Ce s-a întâmplat la câteva ore după ce a decolat spre Lună
Fanatik.ro
Cornel Dinu, prietenul de o viață al lui Mircea Lucescu, n-a mai ieșit din casă de doi ani! Cum se numește boala rară de care suferă legenda lui Dinamo
Capital.ro
Vor primi buletin electronic cu cip. Decizia statului român pentru moldoveni: Regret enorm că am ajuns aici
Playtech.ro
Ce să adaugi în varul pentru copaci pentru un efect dublu. Protejează pomii și nici nu se curăță după ploi
Adevarul
Cum l-au extras comandourile SEAL pe pilotul american rănit în Iran, de la 2.100 de metri altitudine: strategia secretă a CIA
wowbiz.ro
Codruța Filip, dezvăluiri șocante despre divorț: „Tot ce am trăit în anii ăștia nu a fost real”. Reacția lui Valentin Sanfira: „Nu tac pentru că nu am ce spune…”
Economica.net
Un nou model Dacia. Va fi electric şi nu e Spring
kanald.ro
BREAKING NEWS Mircea Lucescu a făcut infarct. Anunțul făcut de Spitalul Universitar despre starea de sănătate a selecționerului
iamsport.ro
Ilie Dumitrescu, reacție nervoasă în studioul Digi Sport: ”Să vină el și să vă facă emisiunile și întrebările!”
MediaFlux
Se dau 1000 de lei pe lună pentru tinerii din România. Ministerul Muncii a făcut anunțul
stirilekanald.ro
NEWS ALERT: Farmaciștii...Vezi mai mult
Va reuși CFR Cluj a patra victorie consecutivă în Superliga? Cum arată cotele pentru FCSB vs CFR Cluj