Un bărbat din Tulcea s-a urcat pe clădirea prefecturii, ameninţând că se sinucide

Panică în Tulcea după ce un bărbat s-a urcat pe clădirea prefecturii şi a ameninţat că se sinucide. Omul era supărat pentru că de câteva luni locuieşte în strada. Asta deoarece, spune el, romii din centrul social unde stătea l-ar fi bătut şi l-ar fi alungat.
Iulian Tudor
07 oct. 2013, 06:09
Un bărbat din Tulcea s-a urcat pe clădirea prefecturii, ameninţând că se sinucide

Bărbatul de 35 de ani a ameninţat pentru câteva ore că se aruncă de pe clădirea Prefecturii. A cerut să fie filmat de presă, să plece pompierii şi să stea de vorbă cu autorităţile locale, potrivit România TV.

Bărbatul spune că a fost alungat de mai mulţi romi din locuinţa socială în care stătea. A ajuns la capătul răbdărilor după ce a văzut că nu primeşete niciun răspuns la nenumăratele sesizări depuse la autorităţi.

Bărbatul spune că a fost bătut de romi şi că toate lucrurile i-au fost furate.

„M-au torturat. Mi-au luat locuinţa (…) Ţiganii din 23. De câteva luni stau numai în frig”, a spus bărbatul.

Poliţiştii au verificat locuinţa în care spunea că a stat şi au descoperit că aceasta fusese incendiată şi nu mai putea fi locuită.

DailyBusiness
Ministerul Energiei convoacă un comandament de urgență. Sistemul Energetic Național, monitorizat în plin val de caniculă
Spynews
Este oficial! Când începe Insula Iubirii - Reuniuni la Antena 1
Fanatik.ro
Mandatul de executare al lui Mario Iorgulescu a fost anulat! Mai face închisoare fiul președintelui LPF? „Nu avem ce să facem”
Capital.ro
Elena Udrea atacă blocajul politic: „Bolojan nu vrea să plece de la Guvern!!!Tot aud inepția asta!”Fostul ministru avertizează asupra unei crize politice și economice
Playtech.ro
Cât costă să îți recuperezi mașina ridicată în București. Tarife unice pentru toate cele șase sectoare
Adevarul
Țara care dă bani proprietarilor de mașini diesel în loc să le interzică. Combustibilul care înlocuiește motorina clasică
wowbiz.ro
„Am început să plâng!” Florin Prunea, mărturisire emoționantă despre întâlnirea cu Dan Petrescu
Economica.net
Un nou model Dacia. Va fi electric şi nu e Spring
kanald.ro
Peste 1.300 de decese au avut loc în Europa, din cauza caniculei, dintre care 1.000 în Franța. Avertismentul făcut de OMS
iamsport.ro
Renovatio, ultimatum pentru Andrei Nicolescu! De ce depinde soarta președintelui lui Dinamo
MediaFlux
Tribunalul București a demontat, pas cu pas, planul Primăriei S1 de a executa Romprest. Motivarea hotărârii instanței: Abuz de drept cu privire la cererile de intervenție în cascadă
stirilekanald.ro
Probleme cu stomacul? Digestia dificilă...
Știi care sunt cele 7 aspecte care fac diferența atunci când alegi un salon de masaj în București?