Un tânăr a găsit 30.000 de euro în Capitală, la sfârşitul lui 2012. Poliţia aşteaptă păgubitul VIDEO

Un tânăr din Bucureşti a avut surpriza ca, mergând pe un bulevard din Sectorul 6 al Capitalei, să găsească o sacoşă cu 30.000 de euro.
Iulian Tudor
18 ian. 2013, 10:15
Un tânăr a găsit 30.000 de euro în Capitală, la sfârşitul lui 2012. Poliţia aşteaptă păgubitul VIDEO

Mulţi dintre cei care găsesc bani pe stradă spun „bogdaproste” şi iau banii gândindu-se că aceştia reprezintă norocul care le-a ieşit în cale. Cât de mare să fie, însă, norocul atunci când găseşti pe stradă 30.000 de euro?

I s-a întâmplat unui tânăr de 21 de ani din Bucureşti, care a găsit o asemenea sumă pe Bulevardul Timişoara, în Sectorul 6. Fără să ezite, bărbatul a dus banii la poliţie, unde se aşteaptă ca proprietarul să vină să-i revendice. Culmea este că întâmplarea a avut loc în noiembrie 2012, iar până acum nimeni nu a reclamat pierderea sau dispariţia unei asemenea sume.