Un câine, rămas blocat pe un pilon al unui pod CFR din albia râului Siret, a fost salvat de pompieri

Pompierii au intervenit pentru salvarea unui câine rămas blocat pe un pilon al unui pod CFR din albia râului Siret, în localitatea Suraia, judeţul Vrancea.
Iulian Tudor
13 mart. 2017, 10:03
Un câine, rămas blocat pe un pilon al unui pod CFR din albia râului Siret, a fost salvat de pompieri

Un pescar a anunţat pompierii, duminică după-amiază, că un câine este blocat pe un pilon al unui pod CFR din râul Siret, existând pericolul ca animalul să se înece.

La faţa locului au ajuns mai mulţi pompieri, unul dintre ei coborând de pe pod pe pilon cu o sfoară.

„Am fost solicitaţi să intervenim pentru salvarea unui câine aflat pe un pilon al podului CFR din localitatea Suraia. Un pescar a văzut animalul şi a sunat la 112. Pompierii de la ISU Vrancea au intervenit pentru salvarea căţelului, care a fost adus în siguranţă pe pod”, a declarat, luni, purtătorul de cuvânt al Inspectoratului pentru Situaţii de Urgenţă (ISU) Vrancea, Florin Olaru.

Citeşte şi Povestea IMPRESIONANTĂ a unui căţel salvat după trei ani de captivitate VIDEO

DailyBusiness
Rubio vizitează Bahrainul pentru a obține sprijinul liderilor arabi din Golf în legătură cu acordul de pace cu Iranul
Spynews
Ce mesaj a lăsat Mihaela, românca din Italia care și-a ucis fiica și apoi s-a sinucis. Dezvăluirile făcute de fratele femeii
Fanatik.ro
„Câți bani ți-a dat Gigi Becali că l-ai scos din pușcărie?”. Florin Chilian, răspuns virulent după valul de hate pe care l-a suportat: „Nici măcar un mulțumesc!”
Capital.ro
Apar noi obligații pentru proprietarii de case și terenuri. Cine nu respectă plătește scump. Măsura pregătită de Primărie
Playtech.ro
Câte animale și păsări ai voie să crești în gospodărie. Regulile pe care trebuie să le respecte proprietarii de la oraș și de la sat
Adevarul
Cum arată fostul combinat Phoenix, mândria pierdută a Băii Mari. Coșul înalt de 350 de metri veghează peste zona interzisă
wowbiz.ro
„Am început să plâng!” Florin Prunea, mărturisire emoționantă despre întâlnirea cu Dan Petrescu
Economica.net
Un nou model Dacia. Va fi electric şi nu e Spring
kanald.ro
BREAKING NEWS Un șofer a intrat cu mașina într-o mulțime de oameni, în Timișoara! Câte victime sunt
iamsport.ro
A răbufnit la adresa lui Gigi Becali, de ziua finanțatorului FCSB: ”La mulți ani... cu executare! E un hoț”
MediaFlux
Crește vârsta de pensionare din iulie 2026. Reguli noi și pentru pensionarea anticipată
stirilekanald.ro
Sorin Grindeanu premier, în locul lui Veștea
Știi care sunt cele 7 aspecte care fac diferența atunci când alegi un salon de masaj în București?