Un cioban a reclamat la 112 că ar fi fost răpit şi transportat spre frontiera de vest. Incredibil ce au descoperit poliţiştii

Un cioban de 44 de ani, din judeţul Hunedoara, este cercetat de poliţişti după ce, în cursul zilei de miercuri, a sunat de cinci ori la numărul de urgenţă 112 şi a reclamat că ar fi fost răpit de persoane necunoscute, fiind legat la ochi şi transportat cu o maşină spre punctul de frontieră de la Nădlac.
Iulian Tudor
07 aug. 2019, 13:38
Un cioban a reclamat la 112 că ar fi fost răpit şi transportat spre frontiera de vest. Incredibil ce au descoperit poliţiştii

Atunci când a sunat la 112, bărbatul şi-a declinat o identitate falsă şi a spus că a fost luat, împotriva voinţei sale, de pe o stradă din municipiul Hunedoara.

„Imediat, s-au declanşat activităţi specifice în astfel de cazuri, poliţiştii Serviciului de Investigaţii Criminale şi cei ai Biroului de Analiză a Informaţiilor Hunedoara reuşind, în urma cercetărilor, să identifice apelantul, în scurt timp. Acesta este un bărbat în vârstă de 44 de ani, din comuna Bucureşci, ce a fost condus la sediul IPJ Hunedoara pentru audieri”, a informat purtătorul de cuvânt al IPJ Hunedoara, Bogdan Niţu.

Ciobanul a fost localizat pe un deal din apropierea municipiului Deva, unde se afla cu oile. Bărbatul a recunoscut că a consumat băuturi alcoolice şi a declarat că fapta reclamată cu ocazia apelurilor telefonice nu corespunde realităţii.

Este al doilea caz de apeluri false din ultimele zile cu care se confruntă poliţiştii din Hunedoara, după ce, marţi, un adolescent de 16 ani, din Brad, a sunat la 112 şi a reclamat că ar fi fost răpit de persoane necunoscute.

DailyBusiness
Scandal în Parlament pe legea integrității. USR, PSD și PNL și-au aruncat acuzații dure în plen
Spynews
Noi informații în cazul fetei de 13 ani care și-a înjunghiat tatăl pentru a-și salva mama! Ce a declarat viceprimarul localității
Fanatik.ro
Fotografie de milioane la Dinamo – U Cluj! Gică Hagi, „vegheat” de Mircea Lucescu
Capital.ro
Prognoza meteo pentru toamnă: ce indică calendarul pe 100 de ani pentru septembrie, octombrie și noiembrie 2026
Playtech.ro
Ai văzut pomi cu trunchiul învelit în alb? Motivul pentru care grădinarii fac asta toamna
Adevarul
Reclama românească în care Trump este ironizat subtil: „Nu se crede buricul pământului și nu provoacă conflicte”. Reacțiile internauților străini
wowbiz.ro
EXCLUSIV | Cine suportă costurile tratamentului Alinei Pușcău din America. Dan Alexa, dezvăluiri despre starea modelului: „Costă undeva la jumătate de milion. Situația e gravă”
Economica.net
Un nou model Dacia. Va fi electric şi nu e Spring
kanald.ro
O fetiță de 4 ani și-a pierdut viața pe patul de spital, după ce a fost infectată cu difterie
iamsport.ro
Atacantul a refuzat oferta de la FCSB și a semnat cu rivala roș-albaștrilor pe un salariu mai mic: ”Dacă nu dădeam gol, mă dădea Becali afară!”
MediaFlux
Iulia Pârlea, apariție spectaculoasă în costum de baie. Imagini din vacanță cu prezentatoarea rubricii Vremea de la PRO TV
stirilekanald.ro
UPDATE Zi decisivă pentru Călin Georgescu! Fostul candidat la prezidențiale află dacă va fi judecat pentru tentativă de lovitură de stat