Un coleg de-al lui Bogdan Stancu a reuşit un lob uluitor, de la 45 de metri VIDEO

Mijlocaşul argentinian Javier Umbides, de la Orduspor, a avut parte de noroc şi inspiraţie în partida cu Genclerbirligi, deschizând scorul cu un şut din apropierea centrului terenului.

04 feb. 2013, 07:54

Echipa lui Bogdan Stancu, Orduspor, a reuşit o victorie importantă în lupta pentru evitarea retrogradării, învingând cu scorul de 2-1 pe Genclerbirligi, în etapa a 20-a din campionatul Turciei.

Fostul stelist a evoluat până în minutul 75, nu a reuşit să înscrie, dar unul dintre colegii săi de echipă, Javier Umbides, a marcat un gol de excepţie în minutul 39. Abia a trecut cu mingea de centrul terenului, a ridicat privirea către poarta adversă, l-a văzut pe goalkeeper în mijlocul careului şi şi-a încercat norocul cu un lob de la 45 de metri.

Execuţia i-a reuşit, iar golul a fost unul de generic.