Un gol întâmplător face înconjurul lumii. A marcat din degajare, de la aproape 90 de metri VIDEO

Otto Martler, portarul formaţiei suedeze de liga a doua Falkenberg, a vrut să-şi lanseze colegii în atac, însă chiar el a fost cel care a înscris, direct din degajare, din propriul careu.

17 iun. 2013, 06:51

Falkenberg este una dintre formaţiile cu mari şanse de a promova în prima ligă suedeză, echipa având 8 victorii, două egaluri şi două înfrângeri şi aflându-se pe locul doi în clasament, după 12 etape jucate în Superretan.

În ultima etapă, Falkenberg a câştigat cu 4-0 pe terenul lui Varberg, iar după ce Victor Skold a deschis scorul în minutul 6, portarul său, Otto Martler, a reuşit să dubleze avantajul, în minutul 19.

El a înscris direct din degajare, de la aproape 90 de metri, cu largul concurs al goalkeeper-ului advers, Dan Sade, care nu s-a aşteptat la o aşa execuţie.