Un marocan de 29 de ani, expulzat din România. Ce promova pe contul său de Facebook

Un marocan în vârstă de 29 de ani, stabilit la Cluj Napoca, a fost declarat indezirabil de judecători, după ce Serviciul Român de Informaţii a descoperit că ar fi avut activităţi fervente pe internet.
Filip Stan
16 aug. 2019, 11:03
Un marocan de 29 de ani, expulzat din România. Ce promova pe contul său de Facebook

Acţiunile lui sunt considerate o reală ameninţare pentru securitatea României. În premieră, suspectul nu a contestat decizia judecătorească şi a părăsit deja teritoriul României.

Marocanul a fost considerat de judecători un adevărat pericol pentru securitatea națională României. Drept urmare, judecătorii l-au declarat indezirabil pentru următorii 10 ani.

Acesta a absolvit studiile politehnice de la Cluj Napoca și lucra în IT. Ofițerii SRI l-au prins având activități fervente pe internet în strânsă legătură cu mișcări teoriste.

Una dintre ele este Hamas. Pe contul său de socializare a și promovat o achiziție periculoasă de armament.

DailyBusiness
Ciprian Ciucu, declarație misterioasă în timpul votării: „Nu pot să spun de ce mă bucur”
Spynews
Alina Marymar îi dă fatala Lambadei, după ce a dat de înțeles că este însărcinată: "Nu știe să scrie și să citească”
Fanatik.ro
Juri Cisotti, unul dintre preferaţii lui Gigi Becali la FCSB! Ce spune despre laudele şi criticile patronului
Capital.ro
Secretul din naștere al lui Ion Iliescu. L-a ajutat să se impună lângă Ceaușescu și să conducă apoi România: Așa sunt câștigătorii!
Playtech.ro
Cât este indemnizația de însoțitor 2025: suma pe care o primesc cei care îngrijesc persoanele cu handicap
Adevarul
Întrebarea care a aprins scânteia între profesori și învățători. „Dacă citește ministrul ne pune să-i luăm și acasă, pentru consolidarea relațiilor”
wowbiz.ro
Soțul Teodorei Marcu nu mai e om, la jumătate de an de când tânăra a fost ucisă! Ce se întâmplă cu el. Dezvăluiri cutremurătoare: „Din ce în ce mai greu…”
Economica.net
"Anomalia" din magazinele LIDL. Ce produs e mai ieftin în Germania decât în România
kanald.ro
Japonia a fost zguduită din nou! Cutremurul a înregistrat 6,7 grade. Autoritățile sunt în alertă
iamsport.ro
Patronul din fotbalul românesc a izbucnit: ”Ultimul om care putea fi ministru! Un simbol al corupției, un combinator care a făcut nenorociri, nu are nicio legătură cu ideea de justiție”
MediaFlux
Trump scoate Europa din joc. Se pregătește o înțelegere năucitoare cu Rusia
stirilekanald.ro
VIDEO El este bărbatul găsit carbonizat într-o mașină din Oradea. Polițiștii iau în calcul varianta sinuciderii
Cum a murit, de fapt, fiul lui Florin Călinescu