Un nou incident cu o aeronavă Tarom. Piloţii au întors avionul din drum, după o bubuitură la unul dintre motoare

Un incident cu avion Tarom a avut loc marţi, pe aeroportul din Bruxelles. Aeronava care plecase spre Bucureşti a fost întoarsă din drum, din cauza unei defecţiuni tehnice.
Iulian Tudor
13 iun. 2017, 09:47
Un nou incident cu o aeronavă Tarom. Piloţii au întors avionul din drum, după o bubuitură la unul dintre motoare

Cursa TAROM RO372 Bruxelles – Bucureşti, de astãzi 13 Iunie 2017, operată cu aeronavă de tip The Boeing Company B737-700, care a decolat de pe Aeroportul din Bruxelles la ora locală 10:26, s-a întors din drum după 20 minute de zbor din cauza unei probleme tehnice apãrute la unul dintre motoare.

Aeronava a aterizat în siguranţã la Bruxelles, pasagerii au fost debarcaţi, primesc asistenţă la sol şi vor fi rerutaţi pe următoarea cursă a Companiei TAROM.

Unul dintre pasagerii aflaţi la bord a povestit pe o reţea de socializare că s-a auzit o bubuitură la unul din motoare, iar apoi piloţii au decis să întoarcă aeronava pe aeroport. Cursa ar fi trebuit să ajungă la Bucureşti la ora 14.00.

DailyBusiness
Mihai Daniel Dragu, expert in drone, vine cu o ipoteză șocantă. Drona care a explodat în portul Constanța a fost permanent în controlul ucrainenilor
Spynews
Fostă concurentă de la Mireasa, mamă pentru a doua oară. Ce nume a ales pentru fiica ei
Fanatik.ro
Cum i-a șocat Cristi Borcea pe medicii din SUA: ”Poți să mănânci tot Oceanul Pacific și nu poți să ai așa ceva”
Capital.ro
Anunț de ultimă oră de la RAR. Șoferii nu vor mai putea face programări în acest interval
Playtech.ro
De ce un avion care decolează cu întârziere poate ateriza la ora programată. Trucurile folosite de piloți, nu este vorba doar despre viteză
Adevarul
Glumele românilor după erorile GPS din București: „Stăteam pe canapea și îmi zice că eram pe pista de la Băneasa. Ne pregăteam să decolăm”
wowbiz.ro
Ce se întâmpla în viața medicului rezident găsit mort la Spitalul Floreasca! Lovitura pe care o primise cu două săptămâni înainte de moarte
Economica.net
Un nou model Dacia. Va fi electric şi nu e Spring
kanald.ro
BREAKING NEWS Un motociclist de 26 de ani și-a pierdut viața după ce a intrat într-un tramvai, pe un bulevard din București
iamsport.ro
Cine e membrul Generației de Aur care le citea versete din Biblie despre Armaghedon și adulter colegilor: ”Bă, dacă are ăsta dreptate?!”
MediaFlux
18.500 lei de la stat pentru o mașină nouă. Au fost aprobate condițiile pentru cei doritori
stirilekanald.ro
(P) Fibre și bacterii bune: care este diferența și cum le alegi corect pentru tranzitul intestinal  
Cupa Mondială 2026 – program, favorite, noutăți