Un român, titular în cel mai dramatic meci al zilei. Echipa sa avea 3-0 şi penalty. Ce s-a întâmplat după min. 72 e halucinant

Meci dramatic pentru Esbjerg fB, echipa atacantului român Adrian Petre (20 de ani), în etapa a treia din prima ligă de fotbal din Danemarca.

04 aug. 2018, 17:17

Esbjerg a deschis scorul în minutul 19, după aceea, în minutul 40, Adrian Petre  a pasat decisiv la golul de 2-0,marcat de Kauko. După pauză Esbjerg a mai punctat o dată, în minutul 58, prin M. Kristensen, iar în minutul 60 a avut şansa lui 4-0, însă Dreyer a ratat. Nu părea să fie o problemă, mai era doar o jumătate de oră de jucat.

După minutul 72 s-a dezlănţuit haosul. Randers a marcat pentru 3-1, în minutul 85 Esberg a avut un jucător eliminat, în minutul 89 a încasat golul de 3-2 şi a fost egalată la 3 în minutul 4 al prelungirilor. Esbjerg-Randers, de sâmbătă, fost cu siguranţă cel mai dramatic meci al săptămânii.

Adrian Petre are 20 de ani, s-a format la UTA, iar din 2017 joacă la gruparea daneză Esbjerg, ca atacant.