Un tânăr a fost reţinut după ce a furat o maşină, a condus fără permis şi a incendiat autoturismul după ce a intrat cu el în şanţ

Un tânăr în vărstă de 20 de ani a fost reţinut după ce a furat un autoturism pe care l-a condus, fără a avea permis auto, iar apoi a intrat cu autovehiculul într-un șanț de pe marginea drumului. În încercarea de a-și ascunde urmele, tânărul a incendiat autovehiculul.
Alina Costache
03 ian. 2019, 17:47
Un tânăr a fost reţinut după ce a furat o maşină, a condus fără permis şi a incendiat autoturismul după ce a intrat cu el în şanţ

Totul s-a întâmplat în noaptea de 31 decembrie spre 1 ianuarie. Autoturismul a fost furat de tânăr din fața unui imobil de pe raza satului Chereluș, judeţul Arad, autovehiculul având cheile în contact.

Tânărul s-a urcat în mașină și a condus-o, fără a deține permis, iar pe DJ 793 – potrivit IPJ Arad – a pierdut controlul asupra direcției de deplasare, părăsind partea carosabilă și ajungând într-un șanț de pe marginea șoselei.
În încercarea de a ascunde urmele infracțiunilor comise, tânărul s-a deplasat pe jos până în comuna Șepreuș de unde a făcut rost de un litru de bezină, incendiind mașina, scrie aradon.ro.

Potrivit IPJ Arad „polițiștii orașului Ineu, împreună cu cei ai orașului Chișineu Criș, sub coordonarea procurorului de caz din cadrul Parchetului de pe Lângă Judecătoria Ineu, au reținut un tânăr pentru 24 de ore pentru comiterea infracțiunilor de furt în scop de folosință, conducere fără permis și distrugere, urmând a fi prezentat
judecătorului de drepturi și libertăți cu propunere de arestare preventivă”.

DailyBusiness
Ciprian Ciucu, declarație misterioasă în timpul votării: „Nu pot să spun de ce mă bucur”
Spynews
Gheorghe Dincă a ajuns pe mâinile medicilor! Ce a pățit monstrul din Caracal, în penitenciar
Fanatik.ro
Marea pasiune ascunsă a lui Ciprian Ciucu! Ce face noul primar al Bucureștiului în fiecare dimineață la cafea: „M-am îndrăgostit de asta”
Capital.ro
Călin Georgescu a spus totul în presa străină: Ținta noastră este să deținem controlul! Cea mai mare bogăție a României
Playtech.ro
Cât pierzi la pensie dacă nu ai stagiu complet. Simulări pentru 5, 7 și 10 ani lipsă
Adevarul
Încrederea ucrainenilor în Zelenski este în scădere. Doar aproximativ 20% ar vota pentru actualul președinte, arată un nou sondaj
wowbiz.ro
Vești de ultimă oră despre starea lui Dan Petrescu. Fiicele lui au venit de urgență în țară: „A slăbit 30 de kilograme”
Economica.net
Cea mai nouă ofertă PPC - Scad preţurile la energie electrică
kanald.ro
Industria în care are loc un val de concedieri. Sute de angajați rămân fără loc de muncă în prag de sărbători
iamsport.ro
Fără dubii! Adrian Mititelu a numit politicianul român ”cel mai bine pregătit profesional, dar și uman”: ”O semnificație uriașă pentru viitorul țării”
MediaFlux
Noi scumpiri de la 1 ianuarie 2026. Cu cât cresc prețurile la carburanți, țigări și alcool
stirilekanald.ro
Anunțul momentului pentru români!
substantial.ro
Matematica devine joacă: 5 jocuri care fac cifrele prietenoase