Un tânăr de 19 ani a murit după ce a încercat să întoarcă maşina pe DN2. Alte patru persoane au fost rănite

Un tânăr de 19 ani a murit şi alte patru, între care şi un copil de nouă ani, au fost rănite, duminică, în urma unui accident petrecut în judeţul Bacău, pe drumul naţional DN 2, unde două maşini s-a ciocnit în timp ce şoferul uneia dintre acestea a încercat să întoarcă autovehiculul pe şosea.
Iulian Tudor
18 iun. 2017, 09:31
Un tânăr de 19 ani a murit după ce a încercat să întoarcă maşina pe DN2. Alte patru persoane au fost rănite

Accidentul a avut loc pe un sector din afara localităţii băcăuane Gheorghe Doja.

Potrivit reprezentanţilor Poliţiei Judeţene Bacău, un tânăr de 19 ani, care conducea o autoutilitară plină cu marfă, dinspre Bacău spre Adjud, a încercat să întoarcă maşina pe carosabilul umed. În acel moment, autovehiculul a fost lovit în plin de un autoturism care circula în spate, condus de un şofer de 42 de ani, din judeţul Vrancea.

Citește și Accident TERIBIL în Brăila. Un şofer şi-a pierdut viaţa

În urma impactului puternic, autoutilitara s-a răsturnat pe şosea, iar o parte din marfă s-a împrăştiat pe şosea.

Echipajele medicale care au ajuns la intervenţie au constatat decesul şoferului de 19 ani. De asemenea, un pasager de 56 de ani din utilitară, precum şi şoferul de 42 de ani şi alţi doi pasageri din autoturismul acestuia, în vîrstă de 9 şi 44 de ani, au fost răniţi, fiind transportaţi la Spitalul Judeţean de Urgenţă Bacău, a declarat, duminică, pentru News.ro purtătorul de cuvânt al Poliţiei Judeţene Bacău, Cătălina Creţu.

DailyBusiness
Israelul și Libanul semnează un acord-cadru pentru o retragere minoră a IDF, după 4 zile de discuții la Washington
Spynews
Ce mesaj a lăsat Mihaela, românca din Italia care și-a ucis fiica și apoi s-a sinucis. Dezvăluirile făcute de fratele femeii
Fanatik.ro
Atac armat într-un fan zone de la CM 2026. O persoană a fost ucisă
Capital.ro
Nicuşor Dan l-a primit la Palatul Cotroceni pe preşedintele Israelului, Isaac Herzog. Discuțiile includ securitatea, economia și cooperarea bilaterală
Playtech.ro
Canicula lovește și facturile. De ce plătește România cea mai scumpă energie din Europa, explicația simplă
Adevarul
Tunelul Maramureș, de 2,4 kilometri, săpat în timp record. Cum au fost construite cele mai lungi tuneluri feroviare din România
wowbiz.ro
„Am început să plâng!” Florin Prunea, mărturisire emoționantă despre întâlnirea cu Dan Petrescu
Economica.net
Un nou model Dacia. Va fi electric şi nu e Spring
kanald.ro
Soția și cei doi copii ai fotbalistului Lucas Trejo au fost găsiți morți în urma cutremurelor din Venezuela
iamsport.ro
Cine a fost liderul ”din umbră” al Generației de Aur: ”Un jucător de o inteligență rară! Avea voce în vestiar, spunea lucrurilor pe nume”
MediaFlux
Horoscop 29 iunie 2026. O zi a schimbărilor și a deciziilor definitive pentru toate zodiile
stirilekanald.ro
Sorin Grindeanu premier, în locul lui Veștea
Știi care sunt cele 7 aspecte care fac diferența atunci când alegi un salon de masaj în București?