Un tânăr de 21 de ani a decedat după ce s-a răsturnat cu maşina pe DN 61

Un şofer în vârstă de 21 de ani din localitatea Dealu, judeţul Giurgiu, a decedat, iar un minor de 16 ani a fost rănit după ce maşina în care se aflau s-a răsturnat pe DN 61 şi a intrat într-un pod de beton.
Filip Stan
14 aug. 2019, 07:36
Un tânăr de 21 de ani a decedat după ce s-a răsturnat cu maşina pe DN 61

„Pe DN 61, în localitatea Dealu, un tânăr de 21 de ani, din aceeaşi localitate, în timp ce conducea un autoturism în noaptea de marţi spre miercuri, din direcţia Crevedia Mare către Bucşani, nu a adaptat viteza la condiţiile de drum şi a intrat într-o podişcă din beton din dreptul unui imobil, după care s-a răsturnat. În urma evenimentului rutier a rezultat rănirea conducătorului auto şi a unui tânăr de 16 ani, din aceeaşi localitate, pasager în autoturism, care au fost transportaţi la o unitate spitalicească din municipiul Bucureşti pentru acordarea de îngrijiri medicale”, se arată într-un comunicat de presă transmis miercuri de IPJ Giurgiu.

Poliţiştii rutieri au deschis dosar penal pentru infracţiunea de vătămare corporală din culpă, dar la câteva ore de la producerea accidentului au fost informaţi de unitatea spitalicească unde şoferul fusese internat că tânărul în vârstă de 21 de ani a decedat.

DailyBusiness
Bolojan răspunde criticilor PSD: „Mi-am respectat mandatul și programul de guvernare”
Spynews
Dorian Popa, la un pas de moarte în Japonia! Influencerul a trecut prin clipe cumplite
Fanatik.ro
Deputatul PNL care și-a petrecut ziua de naștere cu Ilie Bolojan a intrat în atenția Fiscului. Ce se întâmplă cu dosarul lui Mircea Roșca
Capital.ro
Călin Georgescu își lansează propriul partid? Tribunalul București a admis înregistrarea unei noi formațiuni politice
Playtech.ro
Melania Trump a atras din nou toate privirile! Ce a făcut în timpul unui discurs ONU soţia preşedintelui american e...
Adevarul
Războiul din Iran lovește în investițiile românilor din Dubai. Economist: „E un avertisment că anumite lucruri s-ar putea întâmpla”
wowbiz.ro
Pensia neîncasată înainte de deces în România. Ce se întâmplă cu banii și cine poate intra în posesia lor
Economica.net
Un nou model Dacia. Va fi electric şi nu e Spring
kanald.ro
Camelia Ciornia, consilier local și județean la Iași, a fost găsită moartă în locuința sa. Ce mesaj a postat cu doar câteva ore înainte
iamsport.ro
Milionarul român anunță că va investi din nou la o echipă de tradiție din SuperLiga: ”Am vorbit cu ei, voi reveni în perioada următoare cel mai probabil”
MediaFlux
Vedete din România blocate în mijlocul conflictului din Iran. Horia Brenciu și Anca Țurcașiu nu se pot întoarce în țară
stirilekanald.ro
VIDEO 28 de elevi din Focșani și profesoarele lor, blocați în Dubai după închiderea spațiului aerian
Va reuși CFR Cluj a patra victorie consecutivă în Superliga? Cum arată cotele pentru FCSB vs CFR Cluj