Un TIR condus de un român a ars complet în Vama Nădlac. Pompierii au intervenit pentru a stinge focul

Astăzi, în Vama Nădlac, pompierii au intervenit cu o autospecială de stingere după ce un tir încărcat cu electrocasnice a luat foc și a ars.
Alina Costache
18 sept. 2024, 15:32
Un TIR condus de un român a ars complet în Vama Nădlac. Pompierii au intervenit pentru a stinge focul

Astăzi, în jurul orei 11:00, pompierii arădeni au fost solicitați să intervină pentru a stinge un incendiu provocat de un tir în Vama Nădlac, mai exact pe Autostrada A1, în apropierea terminalului de automarfare, notează Arad Online.

Citește și : Iași lansează tramvaiul-cafenea. Vestea este contestată de localnici pe motivul că nu există suficiente tramvaie în oraș

Ce s-a întâmplat la Vama Nădlac

Tirul, care transporta elecrocasnice, a luat foc și a ars generalizat, fiind distrus împreună cu întreaga încărcătură. Mai multe echipaje de pompieri precum și o ambulanță SMURD s-au prezentat imediat, pentru a stinge focul.

Potrivit Inspectoratului pentru Situații de Urgență (ISU) Arad, pentru a stinge focul au intervenit pompierii militari din cadrul Detașamentului Arad, precum și pompierii voluntari din Nădlac.

Citește și : Adolescent bătut de doi polițiști. Părinții l-au găsit plin de sânge. Scandal uriaș în Târgu Mureș

„Incendiul a fost stins, insa autocamionul si incarcatura acestuia au fost afectate in totalitate. Cauza probabila de producere a incendiului a fost stabilita ca fiind scurtcircuitul electric.”, au transmis reprezentanții ISU Arad.

Incidentul nu a lăsat victime umane, iar organele abilitate urmează să stabilească cauzele producerii incendiului.

Șoferul este român și urma să plece cu marfa, care consta în mai multe cuptoare electrice, în afara țării. Din fericire, el nu a fost rănit și este în afara oricărui pericol.

Timpul de așteptare la trecerea vamei, care este, în medie, de 30 de minute, nu a fost afectat deoarece incendiul a avut loc în terminalul pentru automarfare.

DailyBusiness
Trump mobilizează industria privată pentru a-și consolida superioritatea tehnologică în programele spațiale
Spynews
Radu Drăgușin, sărbătoritul zilei! Celebrul fotbalist a împlinit 24 de ani. Ce urări emoționante a primit
Fanatik.ro
Detalii tulburătoare despre Dana și Tibi, cei doi frați care au murit înecați în Chirpăr. Cum a scăpat, de fapt, verișoara care era cu ei la pârâu. Mezinul familiei a asistat la momentele cumplite
Capital.ro
Se reține permisul de conducere și poți face închisoare 5 ani. Restricții în România dacă ai permis categoria B
Playtech.ro
Coșmar fără sfârșit pentru familia lui Mario. Sora băiatului, amenințată: Știu tot ce faci, unde ieși
Adevarul
Europa vrea să dezvolte un program nuclear fără SUA. Ce variante sunt luate în calcul?
wowbiz.ro
ULTIMĂ ORĂ! Ce îi amenință, de fapt, viața lui Mircea Lucescu. Apropiații rup tăcerea despre starea antrenorului: „I se injectează…” | EXCLUSIV
Economica.net
Un nou model Dacia. Va fi electric şi nu e Spring
kanald.ro
El este primarul care a murit în tragedia de pe DN1, după ce a in... Vezi mai mult
iamsport.ro
20 de afaceriști din Constanța, gata să investească câte 5.000.000 de euro în Farul lui Hagi!
MediaFlux
Statul român începe să caute aur. Apele din Maramureș unde s-ar putea ascunde o comoară
stirilekanald.ro
Primele dezvăluiri făcute de criminalul de 13 ani în cazul uciderii lui Mario: „Mă teroriza”
Top 5 sloturi Yggdrasil