Un tren în care se aflau sute de călători a rămas blocat trei ore pe podul de la Cernavodă

Un tren care trebuia să ajungă luni seara la Constanţa a rămas blocat timp de trei ore pe podul de la Cernavodă. Sute de călători au tremurat de frig deoarece sistemele de încălzire nu funcţionau, iar afară erau -20 de grade.
Alina Costache
10 ian. 2017, 11:20
Un tren în care se aflau sute de călători a rămas blocat trei ore pe podul de la Cernavodă

Trenul plecase din Buzău şi totul a decurs normal până când garnitura a ajuns pe podul de la Cernavodă și s-a oprit. Nimeni din personalul trenului nu le-a oferit vreo explicație călătorilor. Aceștia au aflat de la cei care îi așteptau în gara din Constanța că în fața lor era trenul de București căruia i se stricase locomotiva şi nici el nu mai putea înainta, scrie reporterntv.ro.

Coşmarul a fost cu atât mai mare cu cât sistemele de încălzire nu funcționau, temperatura de afară ajunsese la -20 de grade şi vreme de 3 ore călătorii aproape că au îngheţat.

DailyBusiness
Românii aflaţi în telecabina blocată în Italia au fost evacuați și sunt într-o stare bună
Spynews
Dieta medicilor coreeni care te ajută să slăbești 13 kilograme într-o lună. Rezultatele vor începe să se vadă după trei zile
Fanatik.ro
Fotbalistul român crescut de Juventus și Manchester City umilește Franța la „mondialul” lui Piqué! Pasă de gol, sub privirile lui Ronaldo
Capital.ro
Lista de plată la bloc. Fiecare proprietar trebuie să achite obligatoriu suma. Documentul oficial se afișează lunar
Playtech.ro
Noi imagini tulburătoare cu momentul în care izbucnește incendiul. Ce s-a văzut pe filmări la ora 1:26
Adevarul
3 ianuarie – o zi cu semnificație sumbră pentru unii dintre adversarii Statelor Unite
wowbiz.ro
Boala cu care a fost diagnosticat Ion Drăgan. Artistul ar fi trecut prin mai multe operații dificile
Economica.net
"Anomalia" din magazinele LIDL. Ce produs e mai ieftin în Germania decât în România
kanald.ro
Iulian s-a stins din viață la 22 de ani, în Germania! Tatăl tânărului a primit vestea în prima zi a anului 2026: „De astăzi e oficial, am rămas fără puiul meu drag!”
iamsport.ro
Cine e omul care l-a păgubit pe Gigi Becali cu o sumă uriașă de bani: ”A băgat 10.000.000, dar 3.000.000 le-a topit el!”
MediaFlux
Mai multe zile libere pentru români! Ce schimbări aduce 2026
stirilekanald.ro
Filmul complet al sinuciderii de la stația Crângași! Detalii crunte despre ce s-a întâmplat cu femeia de 36 de ani
Superliga 2025 – runda finală: FCSB vs Rapid și alte 2 meciuri de top în weekend