Unde a lucrat Zanni înainte de a cunoaște succesul la Survivor: „Nu m-am angajat prea mult. Eu am vrut, dar nu m-au primit”

Zanni a dezvăluit, în cadrul emisiunii Survivor All Stars, că a avut diverse locuri de muncă înainte de a participa la competiția din Republica Dominicană.
Alina Costache
14 mai 2024, 22:58
Unde a lucrat Zanni înainte de a cunoaște succesul la Survivor: „Nu m-am angajat prea mult. Eu am vrut, dar nu m-au primit”
Ce meserii a avut Zanni înainte de Survivor

Zanni a dezvășuit ce meserii a avut înainte de a participa la Survivor. Întrebat de Robert Muscalu unde a lucrat înainte de a intra în competiția din Republica Dominicană, fostul Faimos a mărturisit că prima lui experiență profesională a fost ca operator de interviuri la o companie de telefonie mobilă. Mai apoi, a fost ajutor de bucătar într-o pizzerie, ocupându-se cu munca de jos din bucătărie.

„Dar tu ce ai făcut înainte de Survivor?”, l-a întrebat Robert Moscalu pe Zanni.

„Înainte, înainte sau înainte, acum un an?”, a întrebat Zanni.

„Înainte”, a spus Robert Moscalu.

„Nu am vrut să intru prea mult în detalii, însă prima meserie a fost operator de interviuri, la o companie de telefonie mobilă, ceva de genul, nu mai știu. Înainte de sezonul 2 am fost la o pizzerie. Nu eram nici măcar pizzer. Eram ajutor de bucătar. Spălam vase și ce nu avea nimeni chef în bucătărie, aia făceam eu, cât m-au dus nervii. Nu a durat mult. Am luat primul salariu, m-am tatuat și am plecat. Am fost frizer, am încercat și să tatuez. M-am tatuat și pe mine”, a spus Zanni.

Citește și: Zanni își caracterizează colegii de la Survivor All Stars, după ce a fost trimis în exil. Ce a putut să spună despre TJ Miles

„Asta a fost soarta, că poate dacă devenea pizzer poate nu mai ajungea la Survivor, nu devenea Zanni, cum îl știe lumea. Era doar Zanidache și atât”, a precizat Robert Moscalu.

Zanni a încercat să se angajeze apoi în diverse domenii, dar a întâmpinat dificultăți în găsirea unui loc de muncă din cauza tatuajelor.

„Am ales frizeria și tatuajele pentru că alte joburi nu mergeau, nu mă primeau”, a mărturisit Zanni.

Citește și: Ana Porgras nu vrea să mai aibă nicio legătură cu Zanni: „Au fost niște chestii urâte. Îi doresc casă de piatră cu Duli”

„Foarte bine că ai vrut să muncești”, a spus Iancu Sterp.

„Dar chiar, măi, eu fix de asta nu m-am angajat prea mult. Eu am vrut, dar nu m-au primit. Pe stradă nu mai zic, când mergeam cu mașina, cu tramvaiul, cu ce mergeam până la muncă sau undeva, veneau femei la mine și ziceau ‘Aoleu, maică! Ce ai făcut mă?’. Băi, nu aveam liniște, vere. Mereu mergeam cu gluga în cap.

La joburi nu mă primeau și de aceea am continuat cu frizeria, că n-aveam ce altceva. Știu să tund. În frizerie se mai acceptă asta cu tatuajele. Se presupunea că ești artist și era de acceptat. Ba chiar, clienții, când te vedeau mai diferit sau tatuat, ziceau că tund bine rău. Așa credea și cel care m-a angajat, dar și-a luat țeapă cu mine, că prima dată doar păream un frizer bun, dar nu eram”, a mai povestit Zanni.

DailyBusiness
Bolojan răspunde criticilor PSD: „Mi-am respectat mandatul și programul de guvernare”
Spynews
Prima iubire a lui Tzancă Uraganu, Lambada, se tunează! Vrea să îi ia fața Alinei Marymar
Fanatik.ro
Bucureștiul și Ilfovul, „fabrica” de primării: 50 de sedii, mii de șefi și miliarde scurse pe chirii. Suma uriașă economisită cu o administrație unică
Capital.ro
Ora de vară 2026. Se dau ceasurile înainte cu o oră. Schimbarea orei vine mai devreme în acest an
Playtech.ro
Centrala consumă brusc mai mult gaz? Care ar putea fi principalele cauze
Adevarul
Consilier al guvernatorul BNR: România a pierdut 8 miliarde de euro în două zile înaintea turului doi al prezidenţialelor
wowbiz.ro
Pensia neîncasată înainte de deces în România. Ce se întâmplă cu banii și cine poate intra în posesia lor
Economica.net
Un nou model Dacia. Va fi electric şi nu e Spring
kanald.ro
Alertă la granița României! O dronă rusească a pătruns în spațiul aerian românesc, la nord de Sulina
iamsport.ro
”Trăiesc ca noi în epoca lui Ceaușescu!”. Țara importantă din Europa unde ”se moare de foame”. Banciu: ”Salariile sunt mai mari în București, e o catastrofă”
MediaFlux
Planul secret al lui Putin, scos la iveală de serviciile secrete. De ce trage de timp Rusia în ”teatrul negocierilor”
stirilekanald.ro
(P) Importanța farmacistului în alegerile informate pentru sănătatea inimii
Cercei pentru ținute de seară: Cum să creezi un look sofisticat