Urmaşul Liei Olguţa Vasilescu îl ironizează pe Iohannis, după ce preşedintele a cerut mărirea salariilor. „Nu va ataca legea la CCR?”

Președintele Klaus Iohannis lansează, miercuri, ora 17.00, la Palatul Cotroceni, în dezbatere publică rezultatele proiectului "România Educată", inițiat de șeful statului, a anunțat Administrația Prezidențială. Președintele va cere majorarea salariilor în educație, iar Guvernul a oferit o primă reacție.
Iulian Tudor
04 dec. 2018, 06:21
Urmaşul Liei Olguţa Vasilescu îl ironizează pe Iohannis, după ce preşedintele a cerut mărirea salariilor.

Marius Budăi, ajuns la Ministerul Muncii în locul Liei Olguța Vasilescu, l-a irnizat, la România TV, pe Klaus Iohanni. Ministrul a avut o întrebare pentru președinte.

Citeşte şi Ministrul Muncii: Pensiile recalculate intră în plată din 1 octombrie 2018, indiferent când se termină de calculat ultimul dosar

„Cum să le mărim, prin lege? Eu am o întrebare la domnul președinte: e sigur că nu va ataca legea la Curtea Constituțională? Până acum ne spunea că nu sunt bani pentru salarii, ne întreba dacă mai avem bani. Acum, e sigur că nu va ataca legea la Curtea Constituțională?”, a spus Marius Budăi, noul ministru al Muncii.

DailyBusiness
Paștele devine tot mai scump. Bugete de până la 1.000 de lei per familie și semne de încetinire economică
Spynews
Bebelușul unui român, găsit printre droguri, mucegai și gunoaie. Scene greu de imaginat în Roma
Fanatik.ro
Gigi Becali a dezvăluit unul dintre cele mai dificile momente din ultimii ani: „Mă doare inima că e fata mea!”
Capital.ro
Mașinile care primesc interdicție. Taxă de 1.000 de lei pentru intrare în oraș. Cine sunt cei care plătesc începând cu 15 aprilie
Playtech.ro
Primele consecințe pentru Ungaria după căderea lui Viktor Orban. Semnalul...
Adevarul
Cine câștigă și cine pierde după alegerile istorice din Ungaria: Trump și Putin rămân fără cel mai important aliat din Europa
wowbiz.ro
Răzvan Lucescu a părăsit România, la două zile de la înmormântarea lui Mircea Lucescu. Mărturisirea pe care a făcut-o cu lacrimi în ochi, în prima zi de Paște: „Am comunicat mult prea puțin cu el”
Economica.net
Un nou model Dacia. Va fi electric şi nu e Spring
kanald.ro
Doi tineri de 20 de ani și-au pierdut viața în seara de Paște, după ce s-au izbit puternic de un copac. Se îndreptau spre Lacul Snagov în momentul tragediei
iamsport.ro
Magia lui Gică Hagi: cum a reușit să revitalizeze un jucător considerat terminat: ”Sunt Hagi! Sună-mă când poți”
MediaFlux
Ce este interzis să faci de Rusalii. Toți credincioșii trebuie să știe asta!
stirilekanald.ro
Reacția Rusiei după ce Viktor Orban a pierdut alegerile: "Peste patru luni..."
Va reuși CFR Cluj a patra victorie consecutivă în Superliga? Cum arată cotele pentru FCSB vs CFR Cluj