UTA Arad, calificare DRAMATICĂ la barajul pentru Liga I cu FC Voluntari. Victorie în prelungiri cu Dunărea Călăraşi

UTA Arad va juca barajul de promovare în Liga 1 cu FC Voluntari, după ce a întors scorul din manșa tur cu Dunărea Călărași. Dacă în primul joc cei din Călărași au învins cu 3-1, acum a venit rândul arădenilor să câștige cu 4-1 după prelungiri.

04 iun. 2016, 18:17

UTA a deschis scorul în minutul 17 prin Dennis Man, iar după jumătate de oră de joc avea să majoreze diferența prin reușita lui Curtuiuș. În minutul 74, Alexandru Manea a văzut al doilea cartonaș galben și a fost trimis în tribune, UTA fiind nevoită să joace în 10. Rus a marcat și el pentru UTA, cu un sfert de oră înainte de final. Alexandru Stoica a înscris în minutul 81 și a dus scorul la 3-1, după care meciul a intrat în prelungiri. Ciprian Rus a marcat golul decisiv în prelungiri și o duce pe UTA la barajul cu FC Voluntari.

UTA ARAD – DUNĂREA CĂLĂRAȘI 4-1

Au marcat: D. Man 17, Curtuiuș 34, Rus 76, 98 / V. Balint (VIDEO)

UTA Arad – Voluntari se va juca pe 8 și 12 iunie, primul meci pe terenul echipei din Liga I.