Valentin Sanfira a atras atenția fanilor după ce a postat pe rețelele sociale o fotografie însoțită de un mesaj încărcat de emoție. Artistul a ales să își deschidă sufletul în fața urmăritorilor săi și să vorbească despre perioada dificilă prin care a trecut după divorțul de Codruța Filip.
Citește și: Daliana recunoaște că Răzvan Simion este un romantic incurabil: „Tocmai această latură a lui m-a cucerit”
Pe fundalul unei fotografii, artistul a ales să adauge un sunet în care se vorbește despre schimbare și dezamăgire.
Mă voi schimba atât de mult încât singurul lucru care va rămâne neschimbat va fi numele și prenumele meu, pentru că oamenii pe care i-am iubit m-au învățat cum doare indiferența. Pentru că am cerut sprijin și am primit tăcere. Pentru că am fost acolo pentru toți, iar când am căzut, nu a fost nimeni. Am învățat să zâmbesc cu nodul în gât, să merg mai departe cu inima grea, să tac pentru că explicațiile mele nu au salvat pe nimeni.
Nu m-a schimbat timpul, m-au schimbat dezamăgirile repetate, promisiunile încălcate, oamenii care au știut exact unde să lovească. Am îngropat cine eram fără să fac zgomot. Am strâns din dinți când aș fi vrut să urlu. Am închis uși fără să mă mai uit înapoi. Am învățat că singurătatea doare mai puțin decât răbdarea și că nu toți merită bunătatea. Nu mai sunt cine eram, și nu pentru că nu am vrut, ci pentru că voi m-ați schimbat.”, se aude pe fundalul fotografiei publicate recent de Valentin Sanfira.
Citeștre și: Iuliana Luciu dezvăluie lucrurile care o atrag la un bărbat: „Să creadă în Dumnezeu cu adevărat”