Valoros, dar lipsit de fair-play. Ibrahimovic a făcut un fault scandalos, în derby-ul Franţei VIDEO

Zlatan Ibrahimovic a călcat pe cap un fundaş al lui Olympique Lyon, în derby-ul câştigat de PSG cu 1-0, duminică seara, în campionatul Franţei.

17 dec. 2012, 07:46

PSG a învins cu 1-0 pe Olympique Lyon, în etapa a 18-a campionatului Franţei şi a preluat şefia clasamentului, graţie golului marcat în prelungirile primei reprize de Bailse Matuidi.

Zlatan Ibrahimovic, atacantul cu salariu de 14 milioane de euro al parizienilor, nu a înscris, însă s-a făcut remarcat într-un mod negativ, cu puţin timp înainte de deschiderea scorului. Extrem de neglijent, Ibra l-a călcat pe cap pe fundaşul lui Lyon, Dejan Lovren, fiind aproape să-l strivească.

Dealtfel, atacantul suedez şi-a lăsat urma crampoanelor pe obrazul fundaşului croat.