Veşti proaste primite de Dică de la echipa naţională

Accidentat în meciul dintre FCSB și Sepsi (4-0), Florinel Coman a fost trimis acasă de selecționerul naționalei U21, deși investigațiile medicale nu au arătat o accidentare gravă.
Alina Costache
03 oct. 2017, 11:10
Veşti proaste primite de Dică de la echipa naţională

Daniel Isăilă a anunțat că jucătorul de 19 nu a putut face față antrenamentului de marți și a preferat să nu-l forțeze pe acesta, pentru a nu risca o accidentare mai gravă. 

„Din păcate nu am veşti deloc bune în legătură cu Florinel Coman. Chiar dacă la RMN nu i-a ieşit nimic grav, nu a putut să facă faţă la antrenamentul din această zi. El a acuzat că simte dureri în acelaşi loc unde a avut probleme şi la meciul de la Braşov. Încă de la alergări ne-a spus că simte dureri.

Aşa că îl voi trimite acasă. Este decizia mea şi nu are rost să îl forţăm pe băiat. Şi eu mi-am încheiat activitatea destul de devreme din cauza deselor accidentări şi nu vreau să risc nimic cu Florinel Coman”, a spus Daniel Isăilă, citat de Fanatik. 

Florinel Coman a fost selecționat la lotul U21 pentru meciul naționalei de tineret cu Elveția, din preliminariile EURO 2019. Partida se va disputa pe 6 octombrie, de la ora 20:00. 

Tricolorii sunt pe primul loc în grupă, cu 7 puncte după primele trei meciuri, însă principala favorită a grupei, Portugalia, a jucat un singur meci până acum.

LOTUL CONVOCAT PENTRU MECIUL CU ELVEȚIA

Portari: Ionuț Radu (Avellino), Relu Stoian (Juventus București), Cătălin Cabuz (AFC Hermannstadt);
Fundași: Cristian Manea (CFR Cluj), Ionuț Nedelcearu (FC Dinamo), Alexandru Pașcanu (Leicester City), Virgil Ghiță (FC Viitorul), Andrei Radu (Aris Limassol), Florin Ștefan (Juventus București);
Mijlocași: Vladimir Screciu (CSU Craiova), Dennis Man (FCSB), Marco Dulca (Swansea), Mihai Dobre (FC Bury), Valentin Costache (FC Dinamo), Ianis Hagi (ACF Fiorentina), Alexandru Cicâldău (FC Viitorul), Andrei Burlacu (CS U Craiova), Silviu Balaure (Astra);
Atacanți: George Pușcaș (Benevento Calcio), Alexandru Tudorie (FC Voluntari), Florinel Coman (FCSB)

CLASAMENTUL GRUPEI

  • România 7p
  • Elveția 4p
  • Portugalia 3p
  • Bosnia-Herțegovina 3p
  • Țara Galilor 3p
  • Liechtenstein 0p

DailyBusiness
CNN: Iranul vine cu o cerere nouă de a pune capăt războiului – ce i-ar putea aduce miliarde
Spynews
Andreea Popescu a confirmat că a plecat din penthouse-ul lui Rareș Cojoc! Unde locuiește după divorț
Fanatik.ro
Ce a pățit Paula Badosa după ce a ieșit din top 100 WTA. Puțini se așteptau la asta
Capital.ro
Doliu în sportul românesc. România a pierdut un fost jucător şi antrenor. A câştigat de 8 ori campionatul cu Steaua
Playtech.ro
Carnea mai sănătoasă care înlocuiește mielul pe masa de Paște. Tot mai mulți români o aleg
Adevarul
Viktor Orbán se îndreaptă spre înfrângere. Săptămâna care a zguduit politica din Ungaria: corupție, spionaj și banii rușilor
wowbiz.ro
Codruța Filip, în brațele lui Valentin Sanfira. Imaginile emoționante care au făcut înconjurul internetului. Cum au fost surprinși la Sala Palatului, înainte să anunțe divorțul
Economica.net
Un nou model Dacia. Va fi electric şi nu e Spring
kanald.ro
O mamă și copilul ei de un an au fost găsiți fără suflare într-un lac. Cum au arătat ultimele clipe din viața lor
iamsport.ro
E convins că FCSB urmează să se desființeze: ”Se pune lacătul după ce Steaua va câștiga acel proces! Finanțatorul echipei din Popești Leordeni a recunoscut și el”
MediaFlux
Fiica lui Brigitte Pastramă, de nerecunoscut după operațiile estetice. Cum arată în 2026
stirilekanald.ro
NEWS ALERT: Farmaciștii...Vezi mai mult
Va reuși CFR Cluj a patra victorie consecutivă în Superliga? Cum arată cotele pentru FCSB vs CFR Cluj