Veste cumplită pentru fiul lui Nuţu Cămătaru, în puşcărie. Nuţulică nu putea să-şi închipuie aşa ceva

Aflat cu un picior afară din puşcărie, fiul lui Nuţu Cămătaru a primit o veste care l-a devastat!
Iulian Tudor
10 mai 2018, 08:11
Veste cumplită pentru fiul lui Nuţu Cămătaru, în puşcărie. Nuţulică nu putea să-şi închipuie aşa ceva

În încercarea disperată de a ieşi din închisoare, unde a petrecut jumătate din pedeapsa de 7 ani şi 4 luni pe care a primit-o pentru tentativă de omor, Ion Nuţu Balint, alias Nuţulică, a deschis un proces la Vălenii de Munte, solicitând liberarea condiţionată, scrie spynews.ro.

Citeşte şi Loredana Chivu are un NOU IUBIT. Este fiul unui celebru INTERLOP

În urmă cu trei zile, când ar fi trebuit să afle verdictul favorabil, iar rudele îl aşteptau acasă, Nuţulică a primit lovitura: magistraţii au respins cererea, motivând că nu este de competenţa lor, apoi au trimis dosarul la Judecătoriei Sectorului 4 Bucureşti, acolo unde Nuţulică este cunoscut ca un cal breaz. „Admite excepţia necompetenţei teritoriale a Judecătoriei Vălenii de Munte. Declină competenţa de soluţionare a prezentei cauze în favoarea Judecătoriei sectorului 4 Bucureşti. Cheltuielile judiciare avansate de stat rămân în sarcina acestuia. Fără cale de atac”, a fost decizia judecătorilor.

Ion Nuţu Balint a fost condamnat definitiv de magistraţii Curţii de Apel Bucureşti, în 2015, la şapte ani şi patru luni de închisoare, pentru o tentativă de omor comisă în septembrie 2010. Fiul lui Nuţu Cămătaru s-a predat la Poliţia Capitalei. În urmă cu trei ani, judecătorii Curţii de Apel Bucureşti l-au condamnat definitiv pe Ion Nuţu Balint la şapte ani de închisoare pentru tentativă la omor şi un an pentru tulburarea ordinii şi liniştii publice, după ce a înjunghiat un bărbat în localul Million Dollars din Capitală, în septembrie 2010. Instanţa a dispus contopirea pedepselor şi a aplicat un spor de patru luni, fiul lui Nuţu Cămătaru urmând să execute şapte ani şi patru luni de închisoare.

La Tribunalul Bucureşti, prin decizia din 4 octombrie 2013, Nuţulică fusese condamnat la 12 ani de închisoare. În acelaşi dosar, George Apostol a primit o pedeapsă de cinci ani pentru tentativă la omor şi un an pentru tulburarea ordinii şi liniştii publice. După contopirea pedepselor, instanţa a adăugat un spor de patru luni, Apostol urmând să execute cinci ani şi patru luni de închisoare. Din pedeapsa lui Apostol a fost scăzută perioada în care a stat în arest preventiv, respectiv din 27 septembrie 2011 până în 21 martie 2014. Apostol fusese condamnat de Tribunalul Bucureşti la 11 ani şi şase luni.

DailyBusiness
RO-Wine: Vinuri din 15 țări și trei zile în care Bucureștiul devine, din nou, capitala vinului internațional
Spynews
Iubita lui Andrei Ștefănescu a împlinit 37 de ani! Ștefania Ducă a sărbătorit alături de prezentator și de fiul acestuia
Fanatik.ro
Neluțu Varga, prima reacție după plecarea lui Daniel Pancu de la CFR Cluj. „Nu e nicio pierdere. Om fără caracter!”. Cine vine în locul lui. Exclusiv
Capital.ro
Ora de vară permanentă după 2026. Se cere decizie de renunțare la schimbarea orei. Care sunt beneficiile
Playtech.ro
Pensionarii români care trăiesc în străinătate pot pierde asigurarea medicală din România. Ce trebuie să facă în termen de 15 zile
Adevarul
SURSE Leafa lui Nicușor Dan crește cu peste 1.000 de euro. Cât vor încasa premierul, miniștrii și parlamentarii
wowbiz.ro
Rezultatele autopsiei lui Robert, elevul de clasa a VIII-a din Bacău, care a murit în curtea școlii. Ce spune mama băiatului
Economica.net
Un nou model Dacia. Va fi electric şi nu e Spring
kanald.ro
Mama lui Robert, adolescentul care s-a stins din viață în curtea școlii, susține că fiul ei putea fi salvat. Femeia neagă că băiatul ar fi avut probleme de sănătate: ,,Copilul mai avea puls”
iamsport.ro
Radu Banciu a spus unde ar fi jucat Cristiano Ronaldo dacă se năștea în România: ”Răspunsul e simplu”
MediaFlux
Horoscop 23 mai. Zodiile care trebuie să nu ia deloc decizii sâmbătă. Urmează o zi cu ghinion
stirilekanald.ro
Moscova, sub asediul dronelor, cu câteva zile înainte de mega-parada lui Putin. O clădire de lux, lovită în plin
PSG – Bayern și Atletico – Arsenal se joacă azi și mâine. Cote 1×2, antepost și ponturi