Mihai Rotaru, acţionarul principal al Universităţii Craiova, a avut un accident grav la schi și este internat în spital! În urma incidentului, preşedintele Consiliului de Administraţie al clubului a suferit fracturi multiple la coaste și claviculă.
Vestea proastă pentru fanii olteni continuă să curgă! În timp ce Ştefan Baiaram a fost suspendat două etape de Comisia de Disciplină a LPF, pierzând astfel meciurile cu FCSB, un alt șoc vine dinspre conducerea clubului.
Mihai Rotaru, aflat la schi într-o staţiune din Franţa împreună cu familia, a suferit un accident grav, fracturându-și mai multe coaste și clavicula. Patronul Universităţii Craiova s-a întors în România și urmează să fie operat, fiind însă în afara oricărui pericol.
Mihai Rotaru este un om de afaceri român și principalul finanțator al Universității Craiova, preluând conducerea clubului în 2013. Patronul echipei își propune să obțină primul titlu în Superliga României în acest sezon, iar formația sa conduce în clasament după 26 de etape și are șanse bune să avanseze și în fazele superioare ale Cupei României Betano.
Rotaru este un spectator constant al meciurilor echipei, fiind adesea prezent în tribune. Universitatea Craiova a avut un sezon bun, revenind după mulți ani în competițiile europene. Totuși, oltenii nu au reușit să treacă de fazele superioare în UEFA Conference League, fiind eliminați dramatic în Grecia de AEK.