Veste PROASTĂ pentru naţionala ROMÂNIEI

Bogdan Stancu, atacantul lui Genclerbirligi, a fost operat, marţi, la mâna dreaptă, după ce la meciul cu Eskişehirspor a suferit o fractură.

17 feb. 2015, 12:27

Bogdan Stancu s-a accidentat în minutul 67 al meciului de luni cu Eskişehirspor, scor 1-2, în care a înscris golul gazdelor, în minutul 8. Stancu a suferit o fractură deasupra încheieturii mâinii drepte, la antebraţ. Staff-ul medical al echipei din Turcia l-a trasportat pe Stancu la spital, iar medicii au anunţat faptul că atacantul va fi nevoit să se opereze, urmând să lipsească de pe teren timp de şase săptămâni.

În consecinţă, Bogdan Stancu va absenta de la următoarele cinci meciuri ale lui Genclerbirligi, dar şi de la meciul naţionalei cu Insulele Feroe, de pe „Ilie Oană”.