Veste uriaşă pentru milioane de români: revine o televiziune legendară. A făcut istorie în anii 2000

Atomic TV, primul post muzical din România, se relansează pentru a încuraja artiștii din țară, după o investiție de un sfert de milion de euro!
Filip Stan
28 sept. 2021, 19:49
Veste uriaşă pentru milioane de români: revine o televiziune legendară. A făcut istorie în anii 2000

Veste uriaşă pentru milioane de români: revine o televiziune legendară. Consiliul Național al Audiovizualului a aprobat o licență audiovizuală care va avea denumirea Atomic. În noul proiect se află Nicolae Șerbu, omul care s-a ocupat și în trecut de Atomic TV, scrie Pagina de Media.

Veste uriaşă pentru milioane de români: revine o televiziune legendară

Postul va emite SD și HD, iar Nicolae Șerbu a anunțat o investiție de un sfert de milion de euro, marea parte fiind investită în programe, iar restul în echipamente. „Restul cabliştilor ne-au asigurat că dacă vom avea programe competitive vom fi difuzaţi cu siguranţă”, a spus Nicolae Şerbu. „Lucrez la dosarul pentru autorizarea studiourilor, pe care urmează să-l depun la CNA. Ne dorim să intrăm pe TV cât mai repede. Înainte de TV vom începe emisia online, unde vom fi şi 4K”, a mai declarat Nicolae Şerbu.

Atomic TV a fost lansat în 1999 de către o companie din SUA. A fost prima televiziune care a lansat artiști români, iar multe hituri s-au auzit în premiera la acest post TV. „Societatea respectivă a intrat în faliment, în 2003. Marca a fost scoasă la licitaţie, iar eu care aveam intenţia să fac un canal am participat la licitaţie şi am adjudecat-o. La bază stând neînţelegeri între partenerii care gestionam Atomic am decis să întrerupem o perioadă emisia”, a declarat Nicolae Şerbu.

DailyBusiness
Pâinea, tot mai scumpă pe mesele românilor. Franzela albă rămâne soluția celor cu venituri mici
Spynews
Prima imagine de la accidentul în care a murit Tal Berkovich de la Chefi la cuțite! Unde mergea și cine o însoțea în mașină
Fanatik.ro
FCSB și Universitatea Craiova au adus milioane în conturile lui Becali și Rotaru, dar și puncte la coeficientul UEFA. Bilanțul cluburilor românești în sezonul 2025/26
Capital.ro
Călin Georgescu și George Simion, refuz total. Tot planul și speranțele privind „turul 2 înapoi” s-au năruit
Playtech.ro
România, afectată de mai multe seisme în doar câteva ore! Unde au avut loc cutremurele
Adevarul
Top 10 cele mai căutate mărci auto în 2025: Românii mizează pe mașini second-hand și întreținere ieftină
wowbiz.ro
Mesajul pe care minorul de 13 ani l-ar fi trimis familiei lui Mario, la scurt timp după crimă. Plănuiesc sau nu părinții lui să îl scoată din țară: „Intenționează să ducă băiatul…”
Economica.net
Un nou model Dacia. Va fi electric şi nu e Spring
kanald.ro
Un bărbat din Buzău a fost împușcat la... Vezi mai mult
iamsport.ro
Ce au ajuns să mănânce fotbaliștii români: 'Îți plutește în stomac!'
MediaFlux
Viktor Orban s-a înțeles cu Trump, Putin și Erdogan. Lovitură în plex pentru Europa
stirilekanald.ro
VIDEO Cauza accidentului de la Lugojel. Un suporter a dezvăluit ce s-a întâmplat, de fapt, înainte ca microbuzul să intre în TIR: "S-a blocat volanul în depășire"
Top 5 sloturi Yggdrasil