Veşti bune pentru şoferi: Ce se întâmplă în mini-vacanţa de Sfanta Maria

Vești bune pentru șoferii care vor pleca în mini-vacanța de Sfânta Maria la mare și la munte.
Alina Costache
14 aug. 2018, 09:30
Veşti bune pentru şoferi: Ce se întâmplă în mini-vacanţa de Sfanta Maria

Circulaţia vehiculelor rutiere cu masa totală maximă autorizată mai mare de 3,5 tone, respectiv 7,5 tone, altele decât cele destinate exclusiv transportului de persoane va fi interzisă marţi şi miercuri, pe Autostrăzile A1 şi A2, precum şi pe DN 7 şi DN39.

Potrivit Centrului Infotrafic din Inspectoratul General al Poliţiei Române marţi, 14 august, între orele 16.00 – 22.00 şi miercuri, 15 august, între orele 06.00 – 22.00, în zilele de Adormirea Maicii Domnului şi ziua anterioară, circulaţia vehiculelor rutiere cu masa totală maximă autorizată mai mare de 3,5 tone, respectiv 7,5 tone, altele decât cele destinate exclusiv transportului de persoane, este interzisă pe mai multe drumuri din ţară.

Astfel, vor fi restricţii pe Autostrada A2 Bucureşti (intersecţie cu Centura Bucureşti) – Fundulea – Lehliu (intersecţie cu DN3) – Feteşti (intersecţie cu DN3B) – Cernavodă (intersecţie cu DN3) – Murfatlar (intersecţie cu DN3) – pe ambele sensuri. Restricţia se aplică pentru vehiculele rutiere cu masa totală maximă autorizată mai mare de 3,5 tone.

Pe DN7 Piteşti, de la ieşirea din municipiu – Râmnicu Vâlcea – Veştem (intersecţie cu DN1) – pe ambele sensuri se va circula cu restricţii de tonaj pentru vehiculele rutiere cu masa totală maximă autorizată mai mare de 7,5 tone.

De asemenea, pe DN39 Agigea (intersecţie cu DN 39A) – Mangalia (intrare municipiu) – pe ambele sensuri se se aplică restricţii pentru vehiculele rutiere cu masa totală maximă autorizată mai mare de 7,5 tone.

Totodată marţi, până la ora 17.30, din cauza lucrărilor de colectare a nisipului din zona mediană, este restricţionată circulaţia autovehiculelor pe a doua bandă, la kilometrul 70 al Autostrăzii A1 pe sensul Bucureşti către Piteşti.

DailyBusiness
Ministerul Energiei convoacă un comandament de urgență. Sistemul Energetic Național, monitorizat în plin val de caniculă
Spynews
O tiktokeriță celebră din România vrea să recurgă la un gest necugetat!?! Ar fi intrat în patima substanțelor interzise
Fanatik.ro
Lovitură totală pentru Dacia! Noul model a apărut pe străzile Parisului și experții sunt năuciți: „E mașina viitorului”
Capital.ro
Prețuri carburanți joi, 2 iulie. Cât costă cea mai ieftină benzină din România. Lista celor mai mici tarife pentru șoferi
Playtech.ro
Oraşele din România în care locuinţele s-au scumpit cel mai puţin. Preţurile sunt aproape ca anul trecut
Adevarul
Atunci când iadul s-a pogorât pe Pământ. Unul dintre cele mai terifiante cazuri de posedare din istorie, rămas deocamdată un mister științific
wowbiz.ro
„Am început să plâng!” Florin Prunea, mărturisire emoționantă despre întâlnirea cu Dan Petrescu
Economica.net
Un nou model Dacia. Va fi electric şi nu e Spring
kanald.ro
Andrei Singureanu, fost concurent la un show de talente, dispărut de o lună în Portugalia. Familia îl caută cu disperare
iamsport.ro
Ce pachet de acțiuni deține, de fapt, Andrei Nicolescu la Dinamo: ”Atât mai am după ultima actualizare”
MediaFlux
Notificare privind consumul de energie electrică. Românii vor primi alertă înainte de o factură mai mare
stirilekanald.ro
Probleme cu stomacul? Digestia dificilă...
Știi care sunt cele 7 aspecte care fac diferența atunci când alegi un salon de masaj în București?