Vestul sălbatic la Urziceni: peste 25 de persoane s-au bătut și s-au împușcat în stradă. Doi oameni au murit, iar alți cinci sunt răniți

Scandal uriaș, cu 25 de persoane, pe o stradă din Urziceni. Cinci oameni au ajuns de urgență la spital, în timp ce alte două persoane și-au pierdut viața.
Alina Costache
08 feb. 2025, 19:42
Vestul sălbatic la Urziceni: peste 25 de persoane s-au bătut și s-au împușcat în stradă. Doi oameni au murit, iar alți cinci sunt răniți
Scandal monstru, cu 25 de persoane, în Urziceni

Scandal uriaș, cu peste 25 de persoane implicate, pe o stradă din Urziceni. În urma altercației, doi oameni au murit, iar alți cinci sunt răniți. Este vorba despre un conflict care a izbucnit între două clanuri rivale.

„La data de 08 februarie a.c., în jurul orei 17:00, polițiștii din Urziceni au fost sesizați prin apel 112 cu privire la faptul că a izbucnit un scandal între mai multe persoane, în municipiul Urziceni. La fața locului au fost trimise mai multe echipe operative de ordine publică, rutieră și investigații criminale, conflictul fiind aplanat în cel mai scurt timp”, au transmis autoritățile.

Citește și: Incident grav la Vatican. Un român a vandalizat altarul central, distrugând șase candelabre istorice, în valoare de 30.000 de euro

Bătaie cu peste 25 de persoane în Urziceni

Au fost implicate peste 25 de persoane, dintre care 5 au ajuns la spitale din muncipiile Urziceni și București pentru îngrijiri medicale.

Două persoane dintre cele ajunse la spital au murit. Cel mai probabil, victimele au decedat în urma rănilor provocate de o armă de foc. Cei care au tras cu arma au fugit și sunt căutați de polițiști.

În scandal ar fi implicate două clanuri rivale, clanul Catană din Prahova și clanul Ministru din Ialomița. Cele două victime decedate fac parte din gruparea din Urziceni.

Nu ar fi pentru prima dată cînd cele două grupări intr într-un asemenea conflict. O situație de acest gen ar fi avut loc ți în urmă cu aproximativ două săptămâni.

Citește și: Scandal uriaş după ce Poliţia Locală dat o amendă de 6.500 de lei unui român pentru hrănirea porumbeilor.

DailyBusiness
EL PAÍS SUA: Un e-mail al Pentagonului indică posibilitatea suspendării Spaniei din NATO
Spynews
Cine este mama copilului dispărut din Sibiu. Ce spun oamenii
Fanatik.ro
Ce i-a transmis Mircea Lucescu lui Rică Răducanu înainte de a muri: “Mă duc, Rică, mă duc…”
Capital.ro
S-a stins un mare actor emblematic. Personajele memorabile l-au transformat într-o figură ușor de recunoscut în cinematografie
Playtech.ro
Exercițiul care i-a încurcat pe elevii de clasa a II-a la Evaluarea Națională. Mulți au greșit chiar prima cerință
Adevarul
Victorie după 7 ani de umilințe: mama care a învins sistemul pentru a-și vedea agresorul fiicei după gratii: „Acum merg cu capul sus”
wowbiz.ro
Acuzații explozive în cazul crimei din Bihor! Mesaj dur al mamei elevei ucise în Bihor: „Nu voi lăsa adevărul să rămână ascuns”
Economica.net
Un nou model Dacia. Va fi electric şi nu e Spring
kanald.ro
Reacție neașteptată în cazul dispariției lui Alexandru. O femeie susține că a rămas șocată după întâlnirea cu mama băiatului
iamsport.ro
'N-a avut voie să antreneze în România!' Cristi Chivu, umilit la negocieri: 'Mi-a spus mie Mircea Lucescu'
MediaFlux
PAPARAZZI „Secretul” păstrat de Sorana Cîrstea pentru performanțele din ultima vreme! Marea jucătoare de tenis, la antrenament înainte de turneul de la Roma FOTO și VIDEO
stirilekanald.ro
Moscova, sub asediul dronelor, cu câteva zile înainte de mega-parada lui Putin. O clădire de lux, lovită în plin
PSG – Bayern și Atletico – Arsenal se joacă azi și mâine. Cote 1×2, antepost și ponturi