Viceprimarul Aurelian Bădulescu: Cred că mă pot ocupa de tot ce este nevoie în Bucureşti

Atribuţiile pe care le va avea fiecare viceprimar al Capitalei vor fi stabilite în zilele următoare, a declarat viceprimarul PSD-UNPR, Aurelian Bădulescu. Acesta a mai spus că se poate ocupa de toate problemele bucureştenilor.
Iulian Tudor
07 iul. 2016, 13:45
Viceprimarul Aurelian Bădulescu: Cred că mă pot ocupa de tot ce este nevoie în Bucureşti

Zilele viitoare urmează să se stabilească atribuţiile pe care le vom avea pentru funcţia de viceprimar. Eu cred că mă pot ocupa de tot ce este nevoie în Bucureşti, de toate problemele oamenilor”, a spus Aurelian Bădulescu, potrivit news.ro.

Acesta a fost întrebat dacă ar putea să apară speculaţii pe seama faptului că el a fost avocatul lui Gigi Becali. „Înainte de a deveni ales de către cetăţenii din Bucureşti am fost avocat şi, ştiţi foarte bine, un avocat, un preot, un doctor vine acolo unde este chemat”, a spus viceprimarul Capitalei.

CITEŞTE ŞI: Tudy, fostul amant al Oanei Zăvoranu şi Aurelian Bădulescu – noii viceprimari ai Capitalei

DailyBusiness
Fructele au devenit un motiv major pentru care România a văzut o creștere a inflației în iulie
Spynews
Nouă copii, căutați toată noaptea în munți, după ce s-au rătăcit, prin frig și întuneric. În ce stare i-au găsit salvamontiștii | FOTO
Bzi.ro
Andreea Marin arată fabulos la 50 de ani! Cum reușește vedeta să se mențină în formă! Face asta timp de 2 ore pe săptămână – GALERIE FOTO
Fanatik.ro
Momentul în care o femeie îl ia în brațe pe ucigașul soțului ei. Ce-i șoptește la ureche, în fața instanței
Capital.ro
Limite noi la bancomate. Câți bani cash mai poți retrage și ce bancnote
Playtech.ro
TVA la vânzarea unui apartament vechi: când se plătește și ce trebuie să știe proprietarii
Adevarul
Ucrainenii dezvoltă drone „imposibil de bruiat” cu rază de până la 100 km: „Războiul s-a schimbat”
wowbiz.ro
Alertă de inundații în 29 de județe! Hidrologii au emis cod galben de viituri pentru următoarele ore. Care sunt zonele afectate?
Evz.ro
Locuințe închiriate doar cu bon fiscal. Decizia, în pachetul II de măsuri fiscale
Prosport.ro
Imaginile verii cu Diana Munteanu în costum de baie
kanald.ro
O femeie a fost înjunghiată de fostul ei iubit într-un centru maternal din Călărași
Cancan.ro
ALERTĂ în România: se ÎNTÂMPLĂ de la 00! Nu ieșiți din case
iamsport.ro
Suporterii Rapidului refuză să-l comemoreze pe Ion Iliescu. "Mai bine mort decât comunist!"
MediaFlux
536 de lei, la pensie. Anunț oficial de la Casa Națională de Pensii Publice
stirilekanald.ro
Ilie Bolojan, apel public pentru adoptarea pachetului 2 de măsuri: ”Nu există altă soluție”. Ce le-a transmis colegilor de coaliție: ”La veștile proaste rămân foarte puțini”
FURTUNĂ ELECTRICĂ în România. Se va răci brusc, vor fi furtuni puternice