Victor Ciutacu, dat în judecată de procurorul „Portocală”: „Dacă onorata instanţă dispune o confruntare, zău că m-aş duce”

Realizatorul România TV Victor Ciutacu, unul dintre cei mai aprigi contestatari ai "statului paralel" şi al abuzurilor din justiţie, a făcut de-a lungul vremii o serie de dezvăluiri despre fostul procuror DNA Ploieşti Mircea Negulescu, devenind astfel o ţintă pentru fostul magistrat.
Mircea Filipescu
04 iul. 2024, 14:22
Victor Ciutacu, dat în judecată de procurorul

Victor Ciutacu a anunţat joi, pe contul său de socializare, că după ani de zile în care „Portocală” doar l-a ameninţat, nici măcar direct, acum a făcut un nou pas şi l-a dat în judecată pe celebrul realizator, totul în urma mai multor emisiuni în care Ciutacu a făcut noi dezvăluiri ce-l privesc pe fostul magistrat, unul dintre preferaţii Laurei Codruţa Kovesi.

„Orice moment vine, evident, la un moment dat. Trebuia să se întâmple. După ce ani de zile și-a reprimat eroic pornirile, de la cea de a mă băga în arestul de la Câmpina și până la mă da în judecată, celebrul procuror Portocală mi-a trimis hârtie să ne vedem în instanță. Contez, ca de obicei, pe Oana Anghel, dar, una peste alta, dacă onorata instanță ar dispune un soi de audiere în paralel (confruntare sau cum i-o zice juridic), zău că m-aș duce cu plăcere.

P.S. Aveți ceva mișto în primul comentariu”, a scris Victor Ciutacu pe Facebook.

Citeşte şi: Deputatul Dan Vîlceanu, urmărit penal pentru ultraj, purtare abuzivă şi tulburarea ordinii şi liniştii publice după ce l-a agresat pe colegul liberal Florin Roman

Linkul la care face referire Ciutacu este o înregistrare vocală în care Portocală, într-o discuţie telefonică, ameninţă că îl va băga pe realizator în penitenciarul de la Câmpina.

Scandalul a fost reaprins după ce, la emisiunea pe care o Victor Ciutacu o moderează la un post tv,  Victor Ponta a povestit cum cumnatul său a fost hărțuit de DNA. Mai mult, fostul premier a spus că procurorul respectiv “e un nemernic”.

În replică, ex-procurorul Negulescu i-a transmis  acestuia un mesaj în care îl înștiința că va deschide un proces. Totodată, Ponta l-a provocat pe fostul procuror DNA din Ploiești la o răfuială în stradă.

Citeşte şi: Doi bărbaţi din Braşov prinşi cu zeci de mii de pastile de ecstasy. Cei doi se pregăteau să vândă drogurile la festivaluri

 

DailyBusiness
Banca Angliei este așteptată să mențină dobânda la 3,75%, în ciuda scumpirii petrolului și gazelor
Spynews
Haziran, pusă la zid pentru că stă în chirie! Soția lui Luis Gabriel, replică acidă: „Când plătești câteva mii...”
Fanatik.ro
După Aymen Boutoutaou, FCSB mai pregătește un transfer de răsunet! Mihai Stoica: „E cel mai bun jucător care a venit în România!”
Capital.ro
Românii din această țară sunt direct vizați de aceste schimbări. În ce condiții vor putea ieși la pensie
Playtech.ro
Inflație sau devalorizare? Diferența pe care mulți români nu o înțeleg și cum îți afectează, de fapt, banii
Adevarul
Autostrada care va face uitată aglomerația de pe DN1 Sibiu - Brașov. Cum se lucrează pe șantierul A13 Sibiu - Făgăraș
wowbiz.ro
El este militarul în vârstă de 26 de ani găsit mort în pădurea Babadag. Fusese dat dispărut
Economica.net
Un nou model Dacia. Va fi electric şi nu e Spring
kanald.ro
Un bărbat de 34 de ani și-a pierdut viața după ce și-a abandonat soția pe marginea unui drum din Italia. În mașină se afla și fiul lor de 9 ani
iamsport.ro
Se apropie sfârșitul pentru CFR Cluj! Ce decizie au luat toți jucătorii din lot
MediaFlux
ANAF trimite românilor decizii de impunere pentru banii câștigați. E vizată perioada 2021 – 2024
stirilekanald.ro
Femeie lovită de trăsnet când făcea plajă: „Soțul ei...
NetBet: o prezență licențiată neîntreruptă pe piața de iGaming din România