Victor Ponta, atac dur pe Facebook la adresa lui Liviu Dragnea. Dezvăluiri din culisele demisiei

Reacţie extrem de dură a fostului premier Victor Ponta, pe Facebook, după ce Liviu Dragnea a declarat, astăzi, că dosarul în care a fost achitat a fost unul politic. Ponta susţine că reacţia lui Dragnea are ca scop camulflarea adevărului din spatele propulsării sale în funcţia de lider al PSD, funcţie deţinută în trecut şi de Victor Ponta.
Filip Stan
14 mai 2018, 10:13
Victor Ponta, atac dur pe Facebook la adresa lui Liviu Dragnea. Dezvăluiri din culisele demisiei

„Ipocrizia si minciuna – marca inregistrata LD!

Acum incearca sa ascunda blaturile in urma carora a ajuns el Presedinte al PSD – sper ca nu mai pacaleste pe nimeni.

1. De joi si pana azi de la cabinetul lui Dragnea au fost amenintati toti pesedistii ca nu cumva sa ma felicite in public sau privat / PSD nu a dat niciun comunicat si a cerut jurnalistilor “prieteni” sa ignore subiectul

2. Nu stiu cine din politica mi-a facut dosarul din cauza caruia a trebuit sa plec din functia de Presedinte al PSD / dar stiu sigur ca astfel functia a devenit vacanta si a fost ocupata imediat de …. Liviu Dragnea ( asa cum si-a dorit din 2010) . Stiti ce inseamna in dreptul penal “Cui prodest”? ( “cui foloseste” am tradus pt Viorica)

3. Stiu sigur ca in Septembrie 2015 Presedintele PSD Liviu Dragnea anunta public faptul ca nu sustine Codul Fiscal adoptat de Guvernul “Ponta” / si mergea la presedintele Iohannis sa il asigure ca PSD imi retrage sprijinul politic daca il numeste pe Vasile Dancu in locul meu

4. Mai stiu ca in ziua demisiei din functia de Prim Ministru cel care a anuntat primul a fost Liviu Dragnea – foarte bucuros de la Parlament (inainte sa anunt eu de la Palatul Victoria)

4. Mai stiu ca Guvernul Ciolos a fost investit in functie cu voturile PSD condus de Dragnea / si ca acest guvern a propus-o pe Laura Codruta Kovesi in 2016 pentru un nou mandat la conducerea DNA decizie salutata de Liviu Dragnea / si mai stiu ca in iunie 2016 cand am propus motiune de cenzura impotriva guvernului Ciolos am fost contrazis public si dur de Liviu Dragnea !”, a scris Ponta pe Facebook.

DailyBusiness
Scandal în Parlament pe legea integrității. USR, PSD și PNL și-au aruncat acuzații dure în plen
Spynews
O bătrână a izbucnit în plâns, după ce Poliția Locală i-a împrăștiat fructele și legumele pe trotuar, în Sectorul 1. Imagini revoltătoare
Fanatik.ro
Horațiu Feșnic și Radu Petrescu au greșit! Cristi Balaj, verdict ferm după Voluntari – Oțelul și U Cluj – Petrolul
Capital.ro
Lege la bloc în 2026. Proprietarii sunt obligați să plătească în acest caz. Nu contează la ce etaj locuiesc
Playtech.ro
Ce să faci dacă te prinde grindina în timp ce ești pe drum. Greșeala care îți poate avaria grav mașina
Adevarul
Tradiții de Tăierea Capului Sfântului Ioan Botezătorul. Este zi de post aspru pentru ortodocși
wowbiz.ro
Iubita lui Andrei Bordeianu, mesaj sfâșietor în mediul online! Influencerul a fost implicat într-un grav accident: „O să aprind o lumânare pentru tine…”
Economica.net
Un nou model Dacia. Va fi electric şi nu e Spring
kanald.ro
Jurnalista Brîndușa Armanca s-a stins din viață la 72 de ani. A format generații de ziariști
iamsport.ro
Imagini uluitoare! Grecii au găsit-o pe Bernadette Szocs pe 'Insula Milionarilor'. Nicole Kidman a fost și ea acolo
MediaFlux
Bani în plus la pensie pentru anii de facultate și armată. Legea Pensiilor prevede cât valorează
stirilekanald.ro
UPDATE Zi decisivă pentru Călin Georgescu! Fostul candidat la prezidențiale află dacă va fi judecat pentru tentativă de lovitură de stat