Victor Ponta le cere miniştrilor să permită accesul tinerilor la ministere în cadrul Internship 2015

Premierul Victor Ponta i-a îndemnat, joi, pe miniștrii din Guvern să permită prezența la nivelul ministerelor pe care le conduc a celor 300 de tineri care urmează să participe în perioada următoare la programul de Internship guvernamental.
Ionela Marcu
02 apr. 2015, 10:46
Victor Ponta le cere miniştrilor să permită accesul tinerilor la ministere în cadrul Internship 2015

Vreau să salut programul de Internship de la Guvern. Am pornit de la 25 de tineri și am ajuns la 300, și să vă încurajez pe toți miniștrii să dezvoltați acest program.

Acum sunt 300 de locuri care vor fi scoase pentru a fi accesate în perioada imediat următoare. Câți mai mulți tineri care vin și văd și ce merge bine la Guvern și ce merge prost și trebuie îmbunătățit. Este un lucru foarte bun”, a declarat premierul în ședința de Guvern, scrie Agerpres.

Citeşte şi: Victor Ponta propune o nouă măsură ANAF împotriva evazioniştilor: A început prigoana generală

Premierul Victor Ponta a făcut aceste declaraţii în şedinţa de Guvern de joi, ocazie cu care a remarcat prigoana generală pe care a demarat-o ANAF-ul împotriva evazioniştilor. Astfel, şeful Guvernului a cerut să se evite abuzurile şi a îndemnat ANAF să nu adopte măsura cea mai dură din prima care a dus la închiderea mai multor afaceri. Premierul a cerut ca evazioniştii care nu pot justifica sume de până în 300 de lei să fie amendaţi, în primă fază.

DailyBusiness
România poate deveni furnizor regional de kerosen pentru Europa
Spynews
Cântăreț celebru, arestat după ce o fată dezmembrată a fost găsită în portbagajul mașinii lui! Fanii sunt în stare de șoc
Fanatik.ro
Cine este tenismenul care l-a înnebunit pe Ion Țiriac. „Valorează cel puțin 100 de milioane de euro pe an”
Capital.ro
România este în doliu. A murit unul dintre românii care au scris istorie: S-a mutat între coperțile infinite
Playtech.ro
Consumul s-a prăbușit. Românii reduc drastic cheltuielile. Educația ajunge la coada priorităților, cu...
Adevarul
„Operațiunea Amurg”: Se pregătește o lovitură de stat împotriva lui Putin?
wowbiz.ro
„Nu va mai avea cine să plătească pensiile”. Avertisment dur despre marea pensionare care poate bloca România
Economica.net
Un nou model Dacia. Va fi electric şi nu e Spring
kanald.ro
Un curier aflat pe scuter a fost izbit din plin de o mașină, pe Bulevardul Pipera din București. Victima a ajuns de urgență la spital
iamsport.ro
Momentul care i-a rupt sufletul în două Nadiei Comăneci: ”Dacă ar fi știut mama, ar fi intrat într-o panică de nedescris” 
MediaFlux
Cine este și cum arată fosta soție a noului premier al Ungariei. Péter Magyar a fost căsătorit cu o femeie superbă!
stirilekanald.ro
Rusia va plăti despăgubiri după ce a doborât un avion de pasageri cu 67 de oameni la bord
Va reuși CFR Cluj a patra victorie consecutivă în Superliga? Cum arată cotele pentru FCSB vs CFR Cluj