Victorie pentru Şumudică, Găman şi Budescu în Arabia Saudită. Al Shabab – Al Faisaly 2-1

Al Shabab, echipa antrenată de Marius Şumudică, a învins, joi, pe teren propriu, cu 2-1, pe Al Faisaly, într-un meci din etapa a 23-a a campionatului Arabiei Saudite.

07 mart. 2019, 18:48

Al Shabab s-a impus prin golurile marcate de Trawally 17 şi Boussoufa 75. Pentru oaspeţi a înscris Luisinho 82, din penalty.

La Al Shabab, Valerică Găman a jucat pe toată durata partidei, iar Constantin Budescu a intrat pe teren în minutul 82 şi a primit un cartonaş galben în minutul 86.

Marius Şumudică, laureat cu OSCAR în Arabia Saudită. Ce scrie presa despre antrenorul lui Al Shabab

Al Shabab ocupă locul trei în clasament, cu 43 de puncte, iar Al Faisaly este pe opt, cu 30 de puncte. Lider este Al Hilal, care are 55 de puncte şi un joc mai puţin.