VIDEO Mașină din corpul diplomatic, lovită de tren în Timișul de Jos

Accident teribil la Timișul de Jos. O mașină oficială, dintr-un corp diplomatic, a fost lovită de tren. Din cauza evenimentului rutier, traficul feroviar a fost întrerupt mai mult timp.
Alina Costache
08 apr. 2024, 14:50
VIDEO Mașină din corpul diplomatic, lovită de tren în Timișul de Jos
VIDEO Mașină din corpul diplomatic, lovită de tren în Timișul de Jos

Accident, astăzi, la Timișul de Jos. O mașină oficială, dintr-un corp diplomatic, a fost lovită de tren la Timișul de Sus. Traficul feroviar în zonă a fost întrerupt până la degajarea zonei.

Citește și: Accident mortal în Vâlcea. Doi tineri de 15 și 22 de ani și-au pierdut viața, după ce au intrat cu mașina într-un stâlp

Mașină din corpul diplomatic, lovită de tren

ISU Brașov a anunțat că un autoturism a fost lovit de un tren în care se aflau aproximativ 60 de pasageri în zona localității Timișul de Jos, județul Brașov. La locul producerii evenimentului rutier s-au deplasat un echipaj de stingere cu modul de descarcerare și un echipaj SMURD.

În autoturismul impactat de tren se aflau două persoane, soț și soție, cu cetățenie indiană. Aceștia s-au eutoevacuat, sărind din mașină, înainte de producerea accidentului, când trenul a spulberat mașina. Şoferul a declarat că GPS-ul l-a derutat, a intrat pe un drum forestier și a încercat să traverseze calea ferată, însă mașina a rămas suspendată pe șină.

Cele două persoane aflate în autoturism s-au autoevacuat înainte de producerea accidentului. Din fericire, nicio persoană nu a suferit vătămări fizice.

„Un autoturism, care se afla în traversarea platformei feroviare a rămas suspendat, iar un vehicul feroviar, care circula pe relația Bucuresti-Brasov, l-a surprins și accidentat. În urma impactului au rezultat doar avarii, nefiind înregistrate victime. La fața locului se afla direcționată o echipă de cercetare, formată din polițiști specializați, care efectuează cercetări în vederea lămuririi stării de fapt”, a transmis IPJ Braşov.

Autoritățile care au intervenit la fața locului au asigurat măsurile de prevenire și stingere a incendiilor, existând acest risc. Anchetatorii încearcă să afle cum s-a produs incidentul.

Citește și: Romanița Iovan, dezvăluiri cutremurătoare despre noaptea în care Adrian Iovan a împușcat mortal un hoț: „I-a dat cu pușca în cap. El nu a tras, s-a descărcat accidental”

DailyBusiness
Cine l-ar putea înlocui pe premierul britanic Keir Starmer, dacă scandalul legat de Epstein va pune capăt mandatului său
Spynews
Ultimele cuvinte ale lui Cătălin Măruță în calitate de prezentator al emisiunii! De abia a putut să vorbească de lacrimi
Fanatik.ro
Țara vecină cu România care plătește 126.000 de euro pentru o medalie de aur la Jocurile Olimpice de la Milano Cortina. Statul român, anunț surprinzător despre recompense
Capital.ro
Reguli la bloc. Plătești în continuare, chiar dacă te-ai separat și ai centrală proprie. Locatarii care vor fi taxați de asociația de proprietari
Playtech.ro
Unde va ninge în vacanţa de sch? Staţiuni din România în care vremea va fi perfectă pentru sporturile de iarnă
Adevarul
Degeaba spargem monopolul CNAS dacă sacul e gol. Expert: „Banii nu ajung pentru că nici nu au cum să ajungă”
wowbiz.ro
Cine sunt victimele accidentului cumplit din Caraș-Severin. Un tată și cei doi copii ai săi au murit în impactul devastator
Economica.net
Un nou model Dacia. Va fi electric şi nu e Spring
kanald.ro
Cântăreața de muzică populară Mihaela Cojocaru s-a stins din viață la 52 de ani: „Nu cred așa ceva”
iamsport.ro
”O firmă imensă” din România, în negocieri pentru preluarea Stelei: ”Am asistat la discuții”
MediaFlux
Ilie Bolojan se gândește la demisie. De ce e nemulțumit premierul
stirilekanald.ro
Moartea a făcut prăpăd în Caraș-Severin. Trei persoane au murit după ce un TIR și un microbuz s-au ciocnit violent
Va reuși CFR Cluj a patra victorie consecutivă în Superliga? Cum arată cotele pentru FCSB vs CFR Cluj