VIDEO Moda „Made in Romania” a ajuns şi în Grecia. Răzvan Lucescu sărbătoreşte al doilea titlu cu PAOK pe aceeaşi piesă pe care s-au bucurat şi jucătorii lui Inter

PAOK a câştigat, duminică, al patrulea titlu de campioană din istoria sa şi al doilea din acest secol, ambele cu Răzvan Lucescu antrenor, iar tehnicianul român şi elevii săi au continuat petrecerea şi luni.
Filip Stan
21 mai 2024, 14:40
VIDEO Moda

Cei de la PAOK au declanșat fiesta duminică seară, începând în vestiar și continuând pe străzile din Salonic, străbătute de autocarul descoperit care i-a transportat pe Lucescu şi pe jucători.

Luni, sărbătoarea s-a mutat într-un cadru mai intim. Clubul elen a organizat o petrecere la care au participat fotbaliștii, angajații și membrii familiilor.

Potrivit Gsp, din playlist nu a lipsit „Made in Romania”, maneaua devenită virală la nivel internațional în ultima vreme. Mai multe echipe au dat play melodiei lui Ionuț Cercel pentru a sărbători diverse realizări, iar PAOK nu a făcut excepție, mai ales că artizanul acestui titlu a fost un român, Răzvan Lucescu.

 

Vezi această postare pe Instagram

 

O postare distribuită de PAOK FC (@paok_fc)

Un clip în care Răzvan și jucătorii lui dansează pe ritmurile „Made in Romania” a fost publicat de PAOK pe rețelele sociale. La un moment dat, Răzvan ia trofeul de la fundașul Giannis Michailidis, îl sărută, apoi i-l dă înapoi fotbalistului. În fața lui Răzvan, de muzică se bucură energic și atacantul Brandon Thomas.

Citeşte şi: Colaborare între autorităţi pentru a proteja banii fotbaliştilor. Programul prin care ASF şi FRF încearcă să educe tinerii jucători

Duminică seara, imediat după victoria cu Aris, 2-1, cea care a confirmat titlul lui PAOK, Răzvan Lucescu a opinat că acesta a fost „cel mai dificil trofeu din cariera mea”.

„Trebuie să menționez un aspect foarte important. Suntem aici și am adus titlul șefului (Ivan Savvidis).

El, finanțatorul, a creat echipa această unită, el a adus toți jucătorii. Boss, îți mulțumesc din toată inima. E pentru tine ce am reușit azi! Trebuie să acceptăm că am devenit, măcar pentru un anumit nivel, o echipă europeană.

Vreau să le mulțumesc tuturor fanilor noștri. Sprijinul lor imens ne-a ajutat pe durata întregului sezon. E un titlu diferit față de precedentul. Am jucat multe meciuri, munca depusă a fost fantastică. Am avut o mentalitate de luptători. Cred că e cel mai dificil trofeu din cariera mea”, a afirmat Lucescu.

Citeşte şi: Florin Talpan, juristul CSA Steaua, o pune la punct pe Diana Şoşoacă. „Trebuie să fii specializat ca să înţelegi ceva”

DailyBusiness
Isărescu avertizează: Tensiunile din Orientul Mijlociu cresc riscurile pentru economia României
Spynews
Probleme în Misiunea Artemis II! Ce s-a întâmplat la câteva ore după ce a decolat spre Lună
Fanatik.ro
Actrița din Baywatch a trecut peste relația cu Carlos Alcaraz. Cu cine se iubește frumoasa Brooks Nader
Capital.ro
Doliu în România. S-a stins fostul ministru al Educației. A avut un rol important în modernizarea sistemului educațional
Playtech.ro
Un gest banal pe care aproape toți îl facem este mai periculos decât pare...
Adevarul
Cum l-au extras comandourile SEAL pe pilotul american rănit în Iran, de la 2.100 de metri altitudine: strategia secretă a CIA
wowbiz.ro
Codruța Filip, dezvăluiri șocante despre divorț: „Tot ce am trăit în anii ăștia nu a fost real”. Reacția lui Valentin Sanfira: „Nu tac pentru că nu am ce spune…”
Economica.net
Un nou model Dacia. Va fi electric şi nu e Spring
kanald.ro
BREAKING NEWS Mircea Lucescu a făcut infarct. Anunțul făcut de Spitalul Universitar despre starea de sănătate a selecționerului
iamsport.ro
Prunea acuză direct un conducător din SuperLiga: ”Trebuia închis la pușcărie de 30 de ori!” / ”Arbitrii stau gratis în pensiuni acolo, fac șprițuri”
MediaFlux
Se dau 1000 de lei pe lună pentru tinerii din România. Ministerul Muncii a făcut anunțul
stirilekanald.ro
NEWS ALERT: Farmaciștii...Vezi mai mult
Va reuși CFR Cluj a patra victorie consecutivă în Superliga? Cum arată cotele pentru FCSB vs CFR Cluj