Viitorul – Steaua 0-1. Victorie cu SCANDAL. Vezi CLASAMENTUL

Steaua s-a impus, luni, cu 1-0, pe terenul celor de la Viitorul, în ultimul meci al etapei a 22-a din Liga I.

14 dec. 2015, 20:39

Steaua a început perfect meciul şi Hamroun a deschis scorul în min. 3, după o pasă a lui Varela.  Viitorul a cerut un penalty în minutul 13, când mingea trimisă de Nicoliță l-a lovit în mână pe Hamroun, dar Alexandru Tudor nu a fost de acord. Viitorul a alergat după egalare, iar Filip a trimis mingea în bară, de la marginea careului. În a doua repriză, elevii lui Gică Hagi au continuat să atace, dar nu au avut forța să marcheze. Steaua a încercat să dea lovitura pe contraatac, dar Tade a ratat singur cu portarul. După eliminarea lui Papp, din minutul 60, Steaua a cedat inițiativa jocului. În ultimele 10 minute, Viitorul a ratat ocazii foarte mari, prin Cristi Ganea, Chițu și Iani Hagi.

Viitorul – Steaua 0-1  VIDEO

Hamroun 3′

Viitorul: Buzbuchi – Benzar, Hodorogea, Mitrea, Boli – Achim, Nedelcu (Cr. Ganea 66), I. Filip – Nicoliţă (I. Hagi 76), Cernat, Aganovic (Chiţu 46).

Steaua: Niţă – Papp, Varela, Toşca, Guilherme –  L. Filip, Breeveld (Alcenat 67), Muniru (Tudorie 90+3) – Adi Popa, Tade, Hamroun (Tahar 78).