VOCEA ROMANIEI: Ce concurenţi au rămas în cursă pentru marele premiu

VOCEA ROMANIEI: Magia a continuat la Vocea României în cel de-al doilea show live al sezonului, când telespectatorii au din nou ocazia să îşi susţină favoriţii în cursa pentru titlul suprem şi marele premiu de 100.000 de euro.
Alina Costache
07 dec. 2013, 22:42
VOCEA ROMANIEI: Ce concurenţi au rămas în cursă pentru marele premiu

VOCEA ROMANIEI: Echipa Brenciu

Primul salvat de voturile publicului a fost Mihai Chiţu.

Brenciu a decis ca Florin Ilinca să părăsească concursul, în timp ce Arpi a fost invitat în studioul antrenorului. Georgia Dascălu a fost aleasă să continue concursul.

VOCEA ROMANIEI: Echipa Loredanei

Marius Marin a fost salvat de voturile telespectatorilor. Loredana a ales ca Kinga Farcas să plece acasă, iar Muneer să meargă mai departe. Antrenoarea s-a arătat dispusă să colaboreze cu Andrei Hermeleu.

VOCEA ROMANIEI: Echipa Smiley

Telespectatorii au decis ca Adrian Nour să participe în continuare la Vocea României. George Secioreanu a fost desemnat să părăsească concursul, iar Smiley a ales-o pe  Stela Aniţa pentru a continua competiţia.

VOCEA ROMANIEI: Echipa Moga

Voturile publicului au mers la Sânziana Nicolae. Moga a hotărât ca Elena Şalaru să părăsească scena de la Vocea României, iar Felix Burduşa să continue.

Angelo Simonică a părăsit concursul.

Concurenţi “antrenaţi” pentru spectacol, piese alese pe sprânceană, invitaţi speciali şi surprize pe cinste, de toate au avut parte cei care au stat cu ochii pe Vocea Romaniei, la ProTV. Dacă în show-ul din 1 Decembrie, antrenorul Moga a trecut în postura de entertainer alături de What’s Up, Shift şi echipa DeMoga, cu care a cântat în premieră piesa “La mulţi ani”, în această ediţie a emisiunii, Julie Mayaya, deţinătoarea en-titre a trofeului, a revenit pe scena care a consacrat-o.

Săptămâna trecută, jumătate dintre concurenţi au trăit pe propria piele emoţiile primului show live la Vocea României. Spiritele s-au încins, tensiunea a răzbătut dincolo de micile ecrane, iar momentele artistice au depăşit orice aşteptări.

DailyBusiness
Costul orar al forței de muncă în România a crescut semnificativ în trimestrul IV 2025
Spynews
Ce spune SRI despre riscul de atac terorist! Mesaj de ultimă oră despre nivelul de alertă
Fanatik.ro
Paradoxul de la Kogălniceanu: americanii aduc avioane pentru războiul din Iran într-o bază modernizată de un oligarh apropiat de Putin
Capital.ro
Lege la bloc. Proprietarii trebuie să facă solicitare către Asociația de Proprietari. Instanța refuză total controlul
Playtech.ro
Ce documente trebuie să ai când călătorești cu copilul în străinătate
Adevarul
Mascații au intrat din greșeală peste o mamă și fiica sa. Femeia a sunat la 112: „Nu știu ce se întâmplă și sunt foarte speriată”
wowbiz.ro
Cutremurător. Dănuț Lupu a vrut să se sinucidă: ”Am încercat să mă otrăvesc!” Ce s-a întâmplat cu celebrul jucător la închisoare?
Economica.net
Un nou model Dacia. Va fi electric şi nu e Spring
kanald.ro
O tânără însărcinată a ajuns în stare gravă la spital după ce mașina în care se afla a fost izbită de un camion, în Suceava
iamsport.ro
Editorial Radu Secoșan: Doamna Șucu, vă rugăm să învățați legile din România, nu mai mințiți lumea!
MediaFlux
Daciana Sârbu, noi dezvăluiri despre noul său iubit. Cine este Alex Ghionea, mai tânăr cu 22 de ani
stirilekanald.ro
VIDEO Crimă în Crevedia! Și-a ucis rivalul în mijlocul șoselei. „E nebun”
Va reuși CFR Cluj a patra victorie consecutivă în Superliga? Cum arată cotele pentru FCSB vs CFR Cluj